Easter eggi i gry wideo to rzecz nierozłączna. Ten nierozłączny duet towarzyszy branży już od początków jej istnienia, takie smaczki te wydają się czymś normalnym i oklepanym. No chyba, że zrobi się je w tak niezwykłym stylu jak tego w Battlefield 4. 

Widziałem sporo materiałów o różnych easter eggach w grach, lecz nie spotkałem się jeszcze z tak skomplikowanym jak ten wymyślony przez jednego z deweloperów należącego do studia DICE LA – Juliana Manolova. Nagrodą za odkrycie tego sekretu jest odblokowanie kamuflażu LA DICE, który do tej pory dostępny był wyłącznie dla pracowników tej firmy. Nie jest to jednak sprawa prosta, bowiem odebranie tego elementu będzie wymagało od graczy sporo główkowania, kooperacji i przede wszystkim sporej ilości wolnego czasu, choć myślę, że warto.

Ciężko streścić mi ten easter egg, bowiem jest on zbyt skomplikowany. Zawiera on sporo kombinowania z alfabetem Morse’a, rozkodowywaniem szyfrów, szukaniem ukrytych przycisków i rozwiązywaniem ciekawej zagadki logicznej z lampami. Zobaczcie filmik poniżej, a potem doceńcie kunszt tego easter egga.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej