WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powrót klasycznego Supermana sprzed 40 lat do kin

Po czterdziestu latach powrót klasycznego Supermana stał się faktem. Najwięksi fani już wkrótce obejrzą na srebrnych ekranach Superman: The Movie.

Richard Donner, wraz z Fathom Events i Warner Bros. nawiązali współpracę, w wyniku której legendarny film pojawi się na dużych ekranach w wybrane wieczory. Widownia zobaczy produkcję w oryginalnej teatralnej wersji, tak jak doświadczyła go publiczność w grudniu 1978 roku.

Choć przez lata rolę Człowieka ze stali odegrało wielu aktorów, to właśnie Christopher Reeve uważany jest za najlepszego Clarka Kenta / Supermana. Gra na sentymencie widzów w obliczu dramy otaczającej obecne DC Extended Universe może uratować wizerunek Warner Bros i spółki. Oprócz Reeve’a zobaczymy pełną plejadę gwiazd dawnego kina. W rolę Lois Lane wciela się Margot Kidder, a nikczemnego Lexa Luthora zagra Gene Hackman. Nie można zapomnieć o Marlonie Brando i Susannah York jako Jor-El i Lara, czyli rodzicach bohatera.

Klasycznego Superman powróci pod koniec listopada tego roku. Ci, którzy nie załapią się na seanse, będą mieli szansę obejrzeć film na płycie Bluray w jakości 4K Ultra HD.
Pośród dodatkowych bonusów znajdą się animowane monstra Supermana według Maxa Fleishera. Animacja ta to jeden z siedemnastu krótkometrażowych filmików wyprodukowanych w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Co więcej, w amerykańskich kinach dwukrotnie wyemitowany zostanie także Batman: Mask of Phantasm.

Powstanie prequel filmów Kingsman