WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstający prequel Gry o Tron bez smoków i Targaryenów

Nie wiele wiadomo na temat powstającego powoli prequelu Gry o Tron. Wiąże się to z faktem, że wszelkie oficjalne materiały dotyczą 8. Sezonu, który będzie miał premierę w przyszłym roku. Zapewne później zaczniemy dowiadywać się więcej.

Oficjalnie wiadomo, że prequel Gry o Tron będzie opisywał wydarzenia sprzed 5000 lat. Podobno ma opisywać jedną z najgorszych zim w historii tego świata. Jeśli ktoś czytał sagę Pieśń Lodu i Ognia, to od razu zorientuje się, że w takim przypadku wielu znanych nam bohaterów i motywów nie zobaczymy. Głównie chodzi tu o smoki i ród Targaryenów. Dla tych, którzy tylko oglądali serial – do Westeros Targaryenowie przybyli około 300 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Dlatego właśnie nie zobaczymy ich w Siedmiu Królestwach sprzed tysięcy lat.

Dodatkowo też struktura samego Westeros będzie inna. W tamtych czasach nie ma Żelaznego Tronu, jednego wielkiego aparatu państwowego. Istnieje siedem odrębnych i autonomicznych królestw. Zapewne ze znanych nam rodzin powrócą Starkowie.

W wywiadzie dla Entertainment Weekly, Martin potwierdził, że prequel Gry o Tron będzie bez smoków i Targaryenów. Dodał również:

Mamy do czynienia z innym i starszym światem. Mam nadzieję, że to właśnie będzie częścią zabawy w tej serii.

Preguel Gry o Tron jest na razie na etapie castingów. Nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, choć roboczy brzmi The Long Night.

Czytaj też: Robert Rodriguez publikuje niecodzienny film VR The Limit

Źródło: bgr.com