WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstaje niewyprodukowany dotąd sequel Nocy żywych trupów

Pięćdziesiąt lat po premierze Nocy żywych trupów George’a Romero powstaje bezpośrednia kontynuacja, stworzona przez oryginalnych scenarzystów i producentów. Sequel Nocy żywych trupów ma trafić do kin w 2019 roku.

Noc żywych trupów miała swoją premierę 1 października 1968 roku. Wyprodukowany za niespełna 114 tysięcy dolarów film przyniósł zysk w wysokości ponad 30 milionów. George A. Romero – reżyser i współautor scenariusza  zapoczątkował gatunek filmów o zombie. Legenda horroru doczekała się pięciu kontynuacji i dwóch nowych wersji, a jego  „Świt żywych trupów”  z 1978 roku przebił sukces pierwszej produkcji. W 1999 roku Noc żywych trupów włączono do Narodowego Rejestru Filmowego, który gromadzi najważniejsze dzieła kinematografii. Krytycy podkreślają, że to klasyka gatunku. Zasady, według których reżyser stworzył postaci i fabułę do tej pory są wykorzystywane przez twórców horroru.

Sequel inny niż wszystkie.

Informacja, że powstaje sequel Nocy żywych trupów nie jest żadną sensacją. W końcu ostatnio często wraca się do klasyków gatunku i tworzy się je od nowa. Ta kontynuacja będzie jednak inna. Living Dead Media planuje powrót serii w formie oficjalnej kontynuacji. W latach siedemdziesiątych pierwsi scenarzyści i producenci Nocy żywych trupów zebrali się i napisali kolejny film. Nie wiadomo dlaczego nie został wyprodukowany. Teraz jednak studio zebrało świetny zespół, by w końcu to zrobić.

Planowo sequel Nocy żywych trupów trafi na ekrany kin w 2019. Trzymamy kciuki.

Czytaj też: Reynolds i L. Jackson w sequelu Bodyguard Zawodowiec

Źródło: https://www.cbr.com/