WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstaje pierwsza gra na Apple Watch. Czy taki rodzaj grania się przyjmie?

Apple Watch jako zupełna nowość, cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród fanów produktów z jabłuszkiem (jak wiadomo, wielu fanatyków kupi wszystko tej marki). Większość osób sceptycznie podchodzi do tego, by zacząć używać go do grania. Oczywiście tak samo kiedyś mówiono o smartfonach – a potem pojawiły się Angry Birds…

Londyński developer gier Bossa Studios, odpowiedzialny chociażby za Surgeon Simulator chce być pionierem w tej dziedzinie i pracuje właśnie nad produkcją w którą można by zagrać właśnie dzięki temu nowoczesnemu zegarkowi. Tworzona aplikacja o nazwie Spy_Watch, ma być przystosowana do częstotliwości z jaką używa się urządzenia Apple. A przeciętny jego posiadacz robi to średnio co 20 minut, spoglądając na ekran jedynie przez kilka sekund.

Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, ale w grze ogólnie będzie chodzi o to, że staniemy się tajnym agentem – mało tego, takim który ma pod sobą siatkę innych szpiegów. Co pewien czas ci fikcyjni podwładni mają się zgłaszać za pomocą wyglądających na prawdziwe wiadomości, zaś gracz poprzez wybór odpowiednich opcji w Apple Watch ma kierować nimi w taki sposób, aby doprowadzić do wykonania zleconej misji (np zinfiltrowania sekretnej bazy).

Spy_Watch for Apple Watch by Bossa.

Brzmi i wygląda to ciekawie, lecz poczekajmy na premierę – być może program przetrze szlaki dla pionierskiego gatunku gier na nową platformę?

[źródło: theguardian.com]