WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Powstaje restauracja w której burgery będą przyrządzać roboty

To wizja wyrwana rodem z filmów fantasy w odległej przyszłości – roboty gotujące wesołym ludziom potrawy. Jednakże zaawansowana technologia pozwala nam osiągać takie cuda już teraz. Wszystko za sprawą małego startupu Momentum Machines, który stworzy restaurację, gdzie właśnie maszyny będą robić burgery.

Wbrew pozorom pierwsza zrobotyzowana restauracja nie trafi do którychś z części Azji, a do kraju skąd burgery się wywodzą, czyli do USA, a konkretniej pojawi się w dzielnicy South of Market w San Francisco pod adresem 680 Folsom St. Do tej informacji dokopano się przez ofertę pracy stworzona przez firmę Momentum Machines w serwisie Craiglist. Oczywiście nie zostało tam bezpośrednio powiedziane, że akurat tam startup umieści swoje roboty, ale z opisu, w którym mowa o „wykorzystaniu najnowszej technologii umożliwiającej automatyczne tworzenie burgerów dla każdego”, można już coś wywnioskować. A jeśli będzie to w pełni zautomatyzowana knajpa, to do obsługi maszyn czy wypełniania kwitków i tak potrzebny będzie człowiek… w końcu ofert pracy nie tworzy się dla urządzeń.

Momentum Machines to firma, której szeregi zasilają specjaliści do spraw robotyki z NASA czy Tesla, a ostatni prototyp ich cudownego sprzętu był w stanie produkować 400 burgerów na godzinę! Maszyna w dodatku tworzy te dania praktycznie sama, bez żadnej pomocy, od samego początku. Mowa tu o cięciu, grillowaniu itp. Prototyp możecie zobaczyć na poniższym obrazku.

momentummachines.0

Póki co restauracja nie ma jeszcze nazwy, choć zapewne jest to tylko i wyłącznie kwestią czasu. Może sami macie jakieś pomysły jak nazwalibyście taką knajpę? Z chęcią zobaczymy Wasze propozycje w komentarzach.

[źródło eater.com | zdjęcie: gizmodo.com]