WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Powstała aplikacja, która śledzi aktywność Donalda Trumpa w mediach społecznościowych

Akurat w porę inauguracji nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, firma Trading.co.uk zdecydowała się wypuścić w świat aplikację analizującą poczynania polityka w kontekście notowań giełdowych.

Bycie prezydentem największego mocarstwa świata oznacza, że wysłanie jednego tweeta może uszczęśliwić całą masę ludzi, rujnując innej grupie życia. Donald Trump doskonale korzysta z tej możliwości, rozpętując nierzadko prawdziwe piekło na łamach swoich profilów w mediach społecznościowych, co często miewa przełożenia na notowania giełdowe. Przykład? Kilka tygodni temu przez wypowiedź o cenach ustanawianych przez firmy farmaceutyczne, którym zdaniem Trumpa „udaje się uchodzić z morderstwem”, straciły one miliardy dolarów.

Współgra to doskonale z coraz częstszym wykorzystywaniem technologii zdolnych do przetwarzania milionów postów umieszczanych w internecie każdego dnia. To właśnie na bazie analizy takich informacji, Trading.co.uk będzie wysyłać ostrzeżenia o możliwych zmianach giełdowych spowodowanych (nie)rozsądną działalnością prezydenta elekta na łamach mediów społecznościowych.

To analiza wpływu. Możemy dawać Ci znać, kiedy Donald Trump umieszcza tweeta, ale możemy informować Cię dopiero wtedy, gdy bierze on na celownik konkretnego uczestnika giełdy, kiedy chociaż wspomina o niej czy jakimś kraju. Jeżeli jednak prezydent pochwali się przelotem Boeingiem 747, system nie zrobi nic.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: vanityfair.com