WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstanie animowany serial Devil May Cry

Adi Shankar, producent animowanego serialu Castlevania dla Netflixa od jakiegoś czasu szykował tajemniczy projekt. W końcu dowiedzieliśmy się, co to takiego. Fani serii gier Capcomu powinni się ucieszyć, że powstanie animowany serial Devil May Cry.

W jednym z wywiadów showrunner wyjawił, że nabył prawa do adaptacji Devil May Cry. Wyjaśnił od razu, dlaczego to zrobił. Po prostu – nie chciał, by wzięło się za to Hollywood i, jak zwykle, wszystko zepsuło. Nie będzie to pierwsza animowana ekranizacja Devil May Cry, w 2007 japońskie studio opracowało Devil May Cry: The Animated Series.

Na razie nie do końca wiadomo, czy adaptacja Devil May Cry docelowo trafi na platformę Netflix, ale jest to najbardziej prawdopodobne. Zwłaszcza po sukcesie Castlevanii. Właściwie oprócz tego, że serial będzie animowany nie wiadomo nic. Adi Shankar opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym przebrany jest za Dantego z DMC.

Fakt, że powstanie animowany serial Devil May Cry i wyprodukuje go Shankar zasmucił fanów The Legend of Zelda. Plotki głosił wcześniej, że to właśnie ta gra ma zostać zekranizowana. Być może i ona w końcu powstanie. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy animowane adaptacje gier są coraz bardziej popularne. Są już nawet plany animowanego Diablo i Assassina.

Czytaj też: Co dostaniemy w Star War: Galaxy Edge?

Źródło: www.engadget.com