Netflix, wchodząc na różne rynki świata zapowiadał, że na każdym z nich powstanie oryginalny serial stworzony w danym kraju. Polska wreszcie doczekała się takiej produkcji. Zostanie ona wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik a całość nakręcona zostanie w różnych częściach naszego kraju.

Serial będzie opowiadał historię alternatywnego świata, gdzie żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 1982 roku polskie nadzieje na wyzwolenie zostały zniszczone przez atak terrorystyczny. W 2002 roku student prawa i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który to właśnie pozwolił na utrzymanie żelaznej kurtyny. Bohaterowie będą mogli doprowadzić do rewolucji w Polsce jednakże rządzący będą chcieli za wszelką cenę ją powstrzymać. Agnieszka Holland komentuje:

Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością.

Producent Frank Marshall dodaje:

O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski.

Na ten temat wypowiedział się jeszcze Erik Barmack, wiceprezes Netflixa ds. międzynarodowych treści oryginalnych:

Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami The Kennedy/Marshall Company i House Media oraz z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku.

Premiera serialu planowana jest na 2018 rok więc jeszcze trochę musimy na niego poczekać.

Źródło: Materiały prasowe

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!