WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznaj ceny i pierwsze zdjęcia kart Vega

AMD wreszcie oficjalnie zaprezentowało nowe karty z serii RX Vega. Wraz z premierą znika embargo na informacje i wiele z nich pojawiło się już w sieci. Dotyczy to także pierwszych zdjęć produktów oraz cen.

Radeon RX Vega korzysta z tradycyjnego chłodzenia cieczą. Jest to konstrukcja zajmująca dwa sloty oraz jedno wyjście HDMI i trzy DiplayPort. Zasilana ona jest z dwóch złączy 8 pinowych. Obudowa całkowicie uniemożliwia oddanie ciepłego powietrza do obudowy – jest ono wyrzucane tyłem poza nią. Zdjęcia ukazują także kartę ze zdjętą obudową. Największą różnica, w porównaniu do konkurencji, są pamięci HBM2, które pozwalają na zyskanie przestrzeni w konstrukcji karty.

Poznaliśmy takżę wygląd wersji niereferencyjnej od Asusa (możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej).

Do sprzedaży trafi także wersja z chłodzeniem cieczą. Będzie ona nosiła nazwę AMD Radeon RX Vega Liquid Cooler Limited Edition  i jej cena wynosić będzie 649$. Cena nielimitowanej wersji z chłodzeniem wodnym wynosić będzie 599$. Natomiast za wersję z chłodzeniem powietrzem zapłacić będzie trzeba 499$ (50$ więcej za wersję limitowaną).

Źródło: https://www.eteknix.com, http://wccftech.com/