WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznajcie człowieka, który samodzielnie naprawia samochody Tesli wbrew polityce firmy

Tesla niestety nie umożliwia naprawy swoich samochodów na własną rękę za pomocą prostego triku – po prostu nie udostępnia osobom trzecim części zamiennych do swoich samochodów. Przeciwny jest jednak temu Rich Benoit, YouTuber, który przywraca samochody Tesli do życia.

Zacznijmy może od tego, że Tesla nie chce udostępniać swoich części zamiennych, aby „bronić swojej reputacji i być pewnym oferowanej jakości”. Zupełnie inaczej twierdzi wspomniany YouTuber, który zakochał się w samochodzie Model S po tym, jak przyjaciel zabrał go na przejażdżkę. Jego przygoda zaczęła się jednak po tym, jak zabrał Model S z wysypiska śmieci i tchnął w niego nowe życie. Na poniższym filmie możecie zobaczyć całą przemianę, która spowodowała reakcje ze strony przedstawiciela Tesli dla twórców. Ten stwierdził, że pozwalają klientom na robienie tego, czego chcą z samochodami. Kłóci się to poniekąd z ich podejściem do części zamiennych.

Rich, określający się mianem „Dr. Frankenstein of Teslas” nieustannie zwraca uwagę firmie. Twierdzi nawet, że dzięki niemu w samochodach wymieniono wadliwe poduszki powietrzne. Naszego bohatera możecie śledzić na jego własnym kanale, gdzie szuka zepsutych samochodów Tesli, aby naprawiać te, których usterki nie uniemożliwiają powrotu egzemplarzy na drogi. Wszystko po to, aby pominąć koszty związane z naprawą w certyfikowanych warsztatach i sklepach firmy. Nadal szanuje jednak postawę swojego nemezis, który po prostu chce mieć pełną kontrolę nad swoimi produktami na drogach.

Źródło: Jalopnik