WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznajcie DM Blade – wydrukowanego w 3D demona prędkości

Druk 3D dopiero zagnieżdża się w naszej świadomości, a już efekty jego obecności w świecie technologii są naprawdę imponujące.

Bo oto przychodzi nam przedstawić pierwszy stworzony przy pomocy technologii druku 3D super-samochód, DM Blade. Jego moc jest tak wielka, że według producenta – Kevina Czingera z Divergent Microfactories, możliwe jest wykonanie nim wheelies, czyli podniesienia przedniej osi w powietrze o kilka(naście) centymetrów. Producent ma nadzieję, że w ciągu następnych 18 miesięcy uda się wypuścić limitowaną serię tych pojazdów, przeznaczonych na drogi publiczne.

Aby być w pełni uczciwym, muszę Was poinformować, że oczywiście nie cały pojazd został wydrukowany w 3D, ale większość z jego części już tak, przykładem jest około siedemdziesięciu aluminiowych węzłów, z których największy powstawał 4 godziny. Ten rodzaj produkcji współgra z zamysłem stworzenia pojazdu bardzo lekkiego i o wyjątkowych kształtach.

Przy wadze 630 kilogramów DM Blade rozpędza się do setki w 2,2 sekundy. Czy dla takich liczb warto zainwestować w drukarkę 3D?

[źródło i zdjęcie: eteknix.com]