WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznajcie RapidE – elektrycznego sedana od Aston Martin

Aston Martin nie produkuje tanich samochodów i nie inaczej było w przypadku wersji Rapide – te drogie ekskluzywne sedany są na rynku już od pewnego czasu. Teraz jednakże mamy wersję z nieco większą literą „E” na końcu tej nazwy. Czym więc jest RapidE?

Ta drobna różnica symbolizuje spore zmiany w funkcjonowaniu pojazdu;  ta wersja posiada elektryczny silnik. W odróżnieniu od wersji z małą literką „e”, RapidE nie jest zasilany przez yypową spalinówkę, reszta komponentów jest za to niemal identyczna. Samochód ten jest efektem pracy firmy Williams (znanej z bolidów Formuły 1) oraz inwestycji ze strony firmy ChinaEquity. Pojazd ten ma zostać dopuszczony do masowej produkcji już w ciągu najbliższych dwóch lat.

„Elektryczna rewolucja” w firmie została właśnie niejako potwierdzona przez Andy’ego Palmera – CEO firmy, który na łamach Twittera ciepło wyraził się na temat Renovo, przedsiębiorstwa z Kalifornii pracującego nad elektrycznymi super-samochodami. Nie wiadomo, czy doszło do jakiegoś bezpośredniego kontaktu między kolegami z branży, ale taka współpraca jest bardzo prawdopodobna, szczególnie biorąc pod uwagę uzupełniające się potrzeby obydwu firm. Aston ma przecież „kadłub” samochodu, którego brakuje Renovo, brytyjski producent pragnie zaś jak najlepszego, elektrycznego silnika.

[źródło: theverge.com; zdjęcie: astonmartin.com]