WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznaliśmy całą rodzinę AMD Vega

Od dłuższego czasu spekuluje się, że AMD Vega może mieć kilka wersji. Plotki pokazują, że oficjalna premiera grafik z tej serii ma mieć miejsca podczas Computex 2017, czyli już za dwa tygodnie. Okazuje się również, że właśnie dowiedzieliśmy się znacznie więcej na temat tego, co nadchodzi.

Nowe informacje sugerują, że grafiki mają zostać wypuszczone na rynek 5 czerwca. Dostępne mają być 3 różne wersje karty. Cenowo mają one walczyć z GTX 1070, 1080 i 1080 Ti. Pierwsza z nich to RX Vega Core. Ma ona kosztować 399$ i ma ona podjąć walkę właśnie z tą pierwsza grafiką od konkurencji. Druga to RX Vega Eclipse. Zostanie ona wyceniona na 499$ i rzuca ona GTX 1080 rękawicę. Najwydajniejszy model to RX Vega Nova. Jej spodziewana cena wynosi 599$ co sprawia, że ma się ona stać naturalną konkurencją dla GTX 1080 Ti.

Wcześniej często widzieliśmy różne wyniki w testach tych grafik. Teraz jasne jest, że dotyczyło to po prostu różnych wersji. Oczywiście kto dla kogo będzie konkurencją dowiemy się po premierze, jak pojawią się pierwsze testy. AMD znane jest z zawyżania swoich wyników i mówienia rzeczy, które nie znajdują potwierdzenia po premierze.

Źródło: https://www.eteknix.com/