[Materiał zewnętrzny]

Uwielbiasz samochody? Auto jest Twoim oczkiem w głowie, a każda chwila za kierownicą to niezapomniana przygoda? Sprawdź, czy znasz poniższe aplikacje – mogą się bardzo przydać!

Aplikacje dla miłośników motoryzacji

Motoryzacja cieszy się długą i bardzo interesującą historią. Właśnie dzięki niej możemy pokonywać setki kilometrów w krótkim czasie, czy bez problemu docierać każdego poranka do pracy, nawet jeśli mieści się ona daleko od naszego domu. Jednak dla wielu osób cztery kółka to nie tylko środek transportu, ale również prawdziwa pasja. Śledzą z zapartym tchem motoryzacyjne nowinki, a każda chwila spędzona za kierownicą własnego auta jest dla nich prawdziwą przyjemnością. Jeżeli jesteś kimś takim, powinieneś sprawdzić przynajmniej kilka aplikacji, które nie tylko pozwolą na dalsze rozwijanie swojego hobby, ale sprawią, że będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami ze świata motoryzacji.

Drivvo

To aplikacja przede wszystkim praktyczna. Jest niejako licznikiem wszystkich wydatków związanych z posiadanym autem. A warto dodać, że uświadomienie sobie rzeczywistych kosztów niejednokrotnie pozwala na ich racjonalizację oraz poczynienie sporych oszczędności.

Program pozwala na segregowanie wydanych kwot, dlatego można tu zapisać tak koszty paliwa, jak i zakupu części czy wydatki serwisowe. Dzięki temu, że możesz założyć własny profil, aplikacja będzie prowadzić analizę np. wielu pojazdów jednocześnie. A na koniec każdego tygodnia, miesiąca czy kwartału przedstawi Ci dokładne wyniki dotyczące opłat eksploatacyjnych z wybranego okresu.

aCar

To bardzo praktyczna aplikacja dla każdego posiadacza samochodu, szczególnie zaś przyda się osobom nieco roztargnionym i zapominalskim. Jej funkcjonalność polega na możliwości kontroli oraz przypominaniu aktualnego poziomu m.in. paliwa czy potrzebie wymiany oleju. Ponadto informuje o konieczności kontroli paska klinowego czy bieżnika w kołach.

Aplikacja dodatkowo obsługuje moduł GPS, dzięki czemu monitoruje również odwiedzane miejsca. Wystarczy wprowadzić wszystkie informacje oraz systematycznie je uzupełniać. Program prowadzi dodatkowo szczegółowe statystki dotyczące eksploatacji auta.

Yanosik

To z kolei jedna z najpopularniejszych aplikacji motoryzacyjnych wśród wszystkich właścicieli czterech kółek. Sama w sobie stanowi sprawną i funkcjonalną nawigację samochodową, lecz nie tylko to decyduje o jej użyteczności. Dzięki aktywności wszystkich użytkowników aplikacja informuje kierowcę o wzmożonym ruchu na drodze czy utrudnieniach na trasie, np. w wyniku wypadków czy robót drogowych.

Prawdziwą rewolucją jest jednak przekazywanie informacji o fotoradarach, miejscach podwyższonego ryzyka kontroli policyjnych, a nawet miejscach pomiaru prędkości. Z oczywistych względów jest to dosyć dyskusyjna funkcja, w praktyce sprawdza się jednak znakomicie i wciąż coraz więcej kierowców decyduje się na Yanosika właśnie dlatego.

Apple iPhone 7 kamerą samochodową

Kamery samochodowe są coraz częściej montowane jako oryginalny element wyposażenia pojazdów. Wielu kierowców decyduje się na ich samodzielny montaż, choć to zwykle koszt co najmniej kilkuset złotych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i rejestrować wszystko przed maską samochodu, można wybrać aplikację Car Camera DVR na Apple iPhone 7.

Telefon ten dysponuje doskonałymi parametrami optycznymi oraz dużą pamięcią wewnętrzną. Sama aplikacja gwarantuje natomiast nagrywanie toru jazdy, wyświetla aktualną prędkość auta oraz bieżącą datę i godzinę. Zarejestrowane materiały można później przenieść na dowolne urządzenia. W ten sposób funkcjonalny Apple iPhone 7 może poprawić bezpieczeństwo kierowcy i wszystkich pasażerów podczas każdej podróży.

[Materiał zewnętrzny]