WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Prawdopodobne minimalne wymagania Battlefielda V

Battlefield V zapisał się na kartach historii swojej serii niespecjalnie dobrze… a jeszcze nawet nie zaliczył premiery! Oficjalny zwiastun gry może pochwalić się aż 60 tysiącami łapek „w dół„, które przeważają tym 49 tysiącom „w górę„. Gracze narzekają głównie na nieścisłości historyczne oraz pogoń za akcją, która to „nie wpisuje się w charakter serii„. Do oficjalnego debiutu (19 października bieżącego roku) jednak jeszcze trochę zostało, dlatego powinniśmy poczekać na szczegółowe zapisy rozgrywki i na przykład zainteresować się minimalnymi wymaganiami sprzętowymi.

Tak się właśnie składa, że EA ujawniło, jakiego sprzętu będziemy potrzebować na odpalenie Battlefielda V na najniższych ustawieniach. Tabelkę z nimi znajdziemy na oficjalnej stronie Origin, ale – jako że na debiut gry trochę poczekamy – ta może ostatecznie ulec modyfikacji. Na ten moment jednak twórca twierdzi, że do zabawy będziemy potrzebować przynajmniej procesora Intel Core i5-6600K/AMD FX-6350 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i kartą graficzną obsługującą API DirectX 11. W przypadku GeForce mowa o GTX 660 2GB, a Radeonów – HD 7850 2GB.

Battlefield V powinien się jednak zadowolić nawet starszymi 64-bitowymi systemami operacyjnymi (Windows 7, 8.1 i 10). Do przyjemnej zabawy w multiplayer przyda się również łącze o minimalnym transferze 512 KB/s. Z kolei w przypadku plików gry mowa o 50 GB wolnego miejsca na Waszych dyskach SSD, czy HDD. Uważni z pewnością dostrzegą, że poprzednia odsłona (Battlefield 1) miała oficjalnie identyczne minimalne wymagania. Czy studio nie postarało się o nowe graficzne wodotryski? Czy może powyższe wymagania minimalne to zwykły błąd po stronie pracownika platformy Origin?

Źródło: Origin