WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Premiera Baldur’s Gate 3 to kwestia czasu

Starzy wyjadacze solidnych cRPG mogą już zacierać dłonie, ponieważ okazało się, że Baldur’s Gate 3 naprawdę powstaje. 

Oczywiście wszystko rozgrywa się na razie „w podziemiu” i o samej produkcji wiedzą zapewne wyłącznie deweloperzy oraz inwestorzy. Potwierdził to Brain Fargo, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży gier wideo, która współtworzyła wiele z nich. Zdecydowanie nie jest on obcy fanom m.in. pierwszego Fallouta, Wasteland 2 z 2014 roku i Torment: Tides of Numenera. Innymi słowy, klasycznych i rozbudowanych gier RPG z izometrycznym widokiem, czy naciskiem na taktykę… do których zalicza się Baldur’s Gate.

Ta legenda poinformowała na swoim Twitterze, że wie, jakie studio nad nią pracuje, co oczywiście jest jasnym sygnałem, że premiera Baldur’s Gate 3 to kwestia czasu. Jest to oczywiście kontynuacja serii, której zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, kto upodobał sobie zwłaszcza gatunek RPG. No, małą przeszkodą może być premiera pierwszej części w 1998 roku i drugiej w 2000 roku, ale przeskoczyło ją w pewnym stopniu wydanie ulepszonych edycji w 2012 i 2013 roku.

Premiera Baldur's Gate 3 to kwestia czasu

Niestety pozwolił sobie wyłącznie na potwierdzenie powstawania Baldur’s Gate 3. Oznacza to tyle, że nie mamy pojęcia, jak kolejna odsłona serii będzie wyglądać i tym bardziej, kiedy zadebiutuje na rynku. Zapewne na nią trochę poczekamy, ale hej! Nie można być złej myśli… chyba że pracujące nad nią studio podlega pod Electronic Arts.

CD Projekt Red cieszy się uznaniem u fenomenalnego pisarza

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix