Klawiatura Sharkoon Skiller Mech SGK1 to jedna z najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu w Polsce. Sam ją posiadam i bardzo chwalę – służy mi przy pisaniu wszystkich tekstów dla WhatNext. Teraz producent zaprezentował jej następcę – wersję SGK2.

Nowa klawiatura charakteryzuje się dwu-blokową budową typu TKL (nie posiada ona numpada). Po lewej stronie znajduje się dodatkowych 5 klawiszy, które można dowolnie zaprogramować. SGK2 ma wbudowaną pamięć, więc nawet przy zmianie komputera będą widoczne zapisane makra. Są one bardzo przydatne w praktycznie każdym zastosowaniu – choćby zwykłe kopiowanie można wykonać za pomocą tylko jednego naciśnięcia.

Z dodatkowych, ciekawych rzeczy to klawiatura posiada funkcję blokady. Dzięki temu, nawet po odejściu od komputera, mamy pewność, że nikt niepowołany nie zacznie jej używać i tym samym używać naszego sprzętu. SGK2 posiada wzmocnioną, metalową konstrukcję oraz bardzo łatwo można zamienić klawisze strzałek z WSAD. Klawiatura jest już dostępna w sprzedaży w cenie 199 zł.

Źródło: Materiały prasowe