Podczas 45 wystawy Tokyo Motor Show 2017 Lexux zaprezentował po raz pierwszy swój koncepcyjny samochód LS+ Concept. Został on wyposażony w system automatycznego prowadzenia co jest zapowiedzią tego, co będzie działo się w przyszłości.

LS+ Concept posiada możliwości flagowego sedana LS. Stylistyka auta jest bardzo futurystyczna, ale zarazem piękna. Pokazuje on także w jakim kierunku będzie rozwijała się filozofia firmy. LS+ Concept posiada charakterystyczny grill w kształcie klepsydry, reflektory wzbogacone i lasery oraz zespolone tylne lampy. Lexux także ma wizję świata, która oparta jest o autonomiczne pojazdy. Technologia Highway Teammate ma zostać wdrożona do 2020 roku i ma ona pozwalać na autonomiczny wjazd oraz prowadzenie po autostradzie.

LS+ Concept może także komunikować się z centrum danych w celu pobierania aktualizacji oprogramowania. Posiada on też mechanizmy sztucznej inteligencji, które uczą się przy wykorzystaniu big data. Lexus zaprezentował auto, który pokazuje nam jaka będzie przyszłość. Podoba Wam się ona czy wolicie bardziej klasyczne konstrukcje samochodów?

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!