WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Prey – czy ktoś zamawiał przygodę na księżycu?

Poszlaki, przecieki i sprytne powiązania faktów często przynoszą owoc w postaci błyskotliwie odgadniętej informacji. Tak też było z dawnym Twittem oficjalnego fanpage gry Prey, który dla fanów produkcji był istną zapowiedzią nadchodzącego dodatku. To od niego wszystko się zaczęło, ponieważ teraz nieustannie docierają do nas kolejne nieoficjalne potwierdzenia, prosto od twórcy, Arkane Studios.

Zacznę może od jeszcze innego wpisu na Twitterze sprzed prawie 2 miesięcy. Zebrała się na nim ekipa pracująca nad Preyem, ale to otaczające ich rekwizyty stanowią potężne źródło informacji. Pojawiającego się na tablicach i kartkach słowa „Moon” raczej nie trzeba tłumaczyć, „Moon labs” – tym bardziej. Dodajmy do tego dwukrotnie pojawiającą się datę wskazującą na 10 czerwca bieżącego roku i voilà, mamy miejsce akcji i datę oficjalnej zapowiedzi/prezentacji… a może nawet premiery? Obstawiam jednak to pierwsze, bo studio poczeka raczej na targi E3, a dokładnie na panel Bethesdy (11 czerwca, 3:30), podczas którego ujawni owoc swojej pracy.

Kolejne potwierdzenie przygody na księżycu znajdziemy w ostatnio zaktualizowanej liście osiągnięć na Steamie. Ta wzbogaciła się o kolejnych 10 achievementów, które zgrabnie układają się we frazę „If You believed they put a man on the Moon„. Dodatkowo w pewnym wątku na Reddicie znajdziemy odnośniki do krótkiej animacji, która została odnaleziona po translacji kodu binarnego.

Prey

RESETTING SIMULATION

Źródło: Reddit