WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Akcja partnerska

Prezentownik 2016: Zestawy komputerowe

Zestaw najtańszy

Celem było złożenie stosunkowo taniego komputera jednakże z grafiką pokroju GTX 1060/RX480. Zestaw ten ma służyć do komfortowej gry w rozdzielczości Full HD. Staraliśmy się jak najbardziej zejść z ceną podzespołów w dół bez znacznej utraty na wydajności. Dlatego też w zestawie brakuje małego dysku SSD a chłodzenie polecane jest jako opcjonalny wybór. Warto tutaj zwrócić uwagę, że znajdują się aż 3 produkty SilentiumPC. Okazuje się bowiem, że wśród tanich i dobrych rzeczy nie ma ona praktycznie konkurencji.

Procesor: Intel Core i5-6400

Cena: ok. 850 zł

Wśród procesorów ciężko wybrać coś innego niż aktualne propozycje od Intela. AMD nie ma nic ciekawego w tej cenie więc jesteśmy zmuszeni wybrać propozycję od niebieskich. Nie jest to jednak zła propozycja. Procesor charakteryzuje się dobrą wydajnością, która nie będzie ograniczała karty graficznej oraz pozwoli na przyszłe modernizowanie sprzętu. I5-6400 ma 4 rdzenie i 4 wątki oraz taktowanie na poziomie 2700 MHz. Jeśli zostanie Wam w kieszenie trochę pieniędzy to zawsze można dorzucić do mocniejszej wersji, i5-6500 (990 zł), która jest wyżej taktowana. Szkoda tylko, że obu procesorów nie można oficjalnie podkręcać.

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Cena: ok. 110 zł

Test: http://whatnext.pl/test-chlodzenia-silentiumpc-fera-3-he1224/

Test dotyczy wersji pierwszej, ale zarówno wydajność jak i kultura pracy nie zmieniły się. Jedyna różnica to tak naprawdę czapeczki na ciepłowody. Chłodzenie jest najlepszym wyborem w swojej cenie. Prezentuje dobrą kulturę pracy i znakomitą wydajność. Dodatkowo z czapeczkami naprawdę ładnie wygląda, co przy obudowie z oknem jest pożądane. Jeśli nie zależy Wam ani na kulturze pracy ani na ładnym wyglądzie to z tego elementu możecie zrezygnować.

Płyta główna: ASRock H110M-HDV

Cena: ok. 250 zł

Z płytą nie ma co kombinować- pod ten procesor wystarczy podstawowy model od ASRocka. Jest to produkt bardzo tani i posiada tak naprawdę wszystko czego można od niej wymagać. Płyta pozwala na montaż do dwóch pamięci RAM DDR4 o częstotliwości 2133 MHz. Posiada ona cztery złącza SATA i USB, nie obsługuje RAID ani nie pozwala na podkręcanie procesora. Ta ostatnia rzecz jest zbędna dla wszystkich procesorów bez końcówki K w nazwie. ASRock H110M-HDV ma też format micro ATX. Z powodu braku możliwości otrzymania płyty, w zdjęciach użyliśmy innego modelu od Asus’a.

Karta graficzna: Asus RX 480 Strix Gaming 8 GB / Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB

Cena: ok. 1340 zł / ok. 1400 zł

Wybór karty graficznej zależy od gier w jakie chcecie grać. Obydwie grafiki wypadają względem siebie bardzo różnie, w większości zależy to od tytułu. RX 480 ma większą wydajność w DX12 za to 1060 lepiej radzi sobie w DX11. Obie karty mają dobrą kulturę pracy i wygląd. Przejrzyjcie rynek nadchodzących gier, zastanówcie się w co chcecie grać i sprawdźcie z kim dana gra jest tworzona. W ten sposób możecie wybrać najlepszą opcję do Waszego zestawu.

Pamięć RAM: Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz

Cena: ok. 250 zł

Polecam tą pamięć ponieważ jest ona tania, posiada radiator oraz będzie bezproblemowo współpracowała z płytą główną. Generalnie wśród pamięci tak naprawdę nie ma co kombinować bo różnice pomiędzy producentami są często mało zauważalne. Polecamy też zakup 1 kości z prostego powodu- jak już wspomniałem płyta ma tylko 2 miejsca na pamięci. W przypadku jednej kości zawsze można dokupić drugą i zainstalować w komputerze.

Dysk: WD Red 1 TB

Cena: ok. 290 zł

Test: http://whatnext.pl/test-dysku-hdd-wd-red-1tb/

Dyski z serii Red prezentują dobrą wydajność przy niskich temperaturach i dobrej kulturze pracy. 1 TB miejsca spokojnie wystarczy Wam na gry, aplikacje i różne programy. Mniejsze dyski są nieopłacalne (z serii Red także nie ma mniejszego HDD) oraz mogą się szybko zapełnić w szczególności jeżeli lubicie grać w wiele gier na raz. Większa ilość miejsca może zaś pozostać niewykorzystana stąd taki a nie inny wybór.

Zasilacz: SilentiumPC Vero M1 600W

Cena: ok. 220 zł

Firma SilentiumPC słynie z tanich i dobrych produktów stąd jej kolejna obecność w Prezentowniku. Zasilacz posiada modularne okablowanie, więc można ładnie i bezproblemowo ułożyć je w obudowie. Jest on także cichą oraz posiadającą odznaczenie 80 Plus konstrukcją. Warto też zwrócić uwagę na gwarancję, która realizowana jest w systemie door-to-door. Generalnie jest to dobry i tani zasilacz, który spokojnie pociągnie Wam podzespoły.

Obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

Cena: ok. 240 zł

Ostatnią rzeczą jest obudowa. Zdecydowałem się na propozycję od SilentiumPC z kilku powodów. Posiada ona duże okno, dzięki któremu można zobaczyć i podziwiać podzespoły. Posiada ona piwnicę, trzy wentylatory z kontrolerem obrotów, dobrze zaprojektowane wnętrze. także z zewnątrz wygląda ona atrakcyjnie. Jak dorzucimy do tego niewysoką cenę to widzimy, że jest to produkt idealny do takiego zestawu.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 3 STRONY: Część 3
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 3 STRONY: Część 3