WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Akcja partnerska

Prezentownik 2016: Zestawy komputerowe

Zestaw średni

Zestaw średni także ma służyć do komfortowej gry w Full HD jednakże ma także zostać zapewniony długi czas pracy bez konieczności zmiany podzespołów. Dlatego zdecydowaliśmy się umieścić tutaj 6600K + GTX 1070. Procesor można swobodnie podkręcać a grafika spokojnie przez kilka lat pociągnie najnowsze tytuły w najwyższych detalach. Warto też zauważyć, że złożony zestaw bardzo ładnie się prezentuje. Oświetlenie Aura można dowolnie dostosować do własnych wymagań.

Procesor: Intel Core i5-6600K

Cena: ok. 1170 zł

Ponownie wybór procesora nie był ciężkim zadaniem. 6600K posiada wszystko, czego można oczekiwać od cpu w takiej cenie. Posiada on 4 rdzenie i wątki oraz bazowe taktowanie 3,5 GHz. Literka K oznacza, że można go podkręcać. Z doświadczenia wiem, że spokojnie można na nim osiągnąć 4,5 GHz co pozwoli na znaczne podniesienie ilości FPS w grach. Konkurencja od AMD nie istnieje więc 6600K to najsensowniejszy wybór.

Chłodzenie procesora: Scythe Fuma

Cena: ok. 200 zł

Test: http://whatnext.pl/test-chlodzenia-scythe-fuma/

W tej cenie jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Posiada ono dwa wentylatory oraz 6 ciepłowodów. Chłodzenie jest trochę głośne na maksymalnych obrotach ale wystarczy je skręcić czy włączyć tryb PWM i będzie wysoka kultura pracy. Dodatkowo wydajność jest znakomita, najlepsza w tej cenie. Scythe Fuma spokojnie pozwoli na mocne podkręcanie procesora i rozwinięcie przez niego skrzydeł.

Płyta główna: Asus Z170 PRO GAMING/AURA

Cena: ok. 800 zł

W przypadku procesora z końcówką K trzeba brać płytę na Z170 ponieważ tylko one pozwalają na podkręcanie procesora. Wybrany model płyty cechuje się ciekawym wyglądem, dobrym wykonaniem oraz bogatym zestawem złącz. Posiada ona podświetlenie Aura, którym można sterować poprzez odpowiednie oprogramowanie. Ciekawą rzeczą jest także możliwość ozdobienia płyty panelami drukowanymi 3D. Dzięki tej płycie można także zastosować szybsze pamięci RAM.

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1070 Strix

Cena: ok. 2200 zł

Wybór karty graficznej nie był problemem- w tej cenie AMD nie ma jeszcze odpowiedzi na GTX 1070 od Nvidii. Model Asus’a wygląda bardzo ładnie. Posiada on podświetlenie Aura, którym można sterować i dostosować do swoich wymagań. Zastosowane chłodzenie jest znakomite. Karta posiada tryb półpasywny, pod obciążeniem nie jest ona głośna. Chłodzenie zapewnia także niskie temperatury oraz ma świetną jakość wykonania. Jeśli nie chcecie bawić się w podkręcanie to możecie dołożyć do wersji z dopisem OC.

Pamięć RAM: Kingston HyperX Fury 2666 MHz 16GB (2x 8 GB)

Cena: ok. 550 zł

Test: http://whatnext.pl/test-pamieci-ddr4-kingston-hyperx-fury-2666-mhz-16gb-2×8-gb/

Tym razem polecamy zestaw dwóch kości pamięci także od Kingstona. Taka ilość pozwala na wykorzystanie zysków z dual channel. Pracują one z częstotliwości 2666 Mhz czyli nie są najwolniejsze z puli DDR4. Posiadają ładny, czarny radiator oraz są dosyć przystępne cenowo. Jeśli chcecie zaoszczędzić to weźcie tylko jedną sztukę pamięci a drugą dokupcie za jakiś czas.

Dysk HDD: WD Red 1 TB

Cena: ok. 290 zł

Test: http://whatnext.pl/test-dysku-hdd-wd-red-1tb/

Jest to dokładnie ten sam dysk co w tańszym zestawie. Kupować większego nie widzę celu w szczególności, że dojdzie tutaj SSD. Powtórzę tylko, że dysk prezentuje dobrą wydajność przy niskich temperaturach i niezłej kulturze pracy.

Dysk SSD: Kingston HyperX Savage 240GB

Cena: ok. 450 zł

Test: http://whatnext.pl/test-dysku-ssd-kingston-hyperx-savage-240gb/

W takim zestawie musi znaleźć się dobry dysk SSD. Wybór padł na propozycję od Kingstona. SSD charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością, kontrolerem Phison S10 oraz pamięciami MLC od Toshiby. Jest on także dosyć atrakcyjny wizualnie. Pojemność 240 GB spokojnie wystarczy na zainstalowanie systemu oraz kilkunastu najważniejszych aplikacji.

Zasilacz: Enermax MAXPRO 600 W/ SilentiumPC Supremo M2 Gold 550 W

Cena: 270 zł / 310 zł

Do zestawu proponuję zastanowić się pomiędzy dwoma propozycjami od Enermaxa i SilentiumPC. Pierwsza z nich jest tańsza i sprawdzi się znakomicie w przypadku obudowy bez okna. Zasilacz jest cichy, dobrze wykonany i posiada odznaczenie 80 Plus. W porównaniu do konkurencji ma znakomite okablowanie i oferuje trochę więcej mocy. Druga propozycja będzie lepsza w przypadku obudowy z oknem. Modularne okablowanie sprawia, że łatwiej będzie je ułożyć w środku skrzynki. Zasilacz ma także lepszą sprawność oraz także jest cichy.

Obudowa: Sharkoon BW9000-V

Cena: 310 zł

Proponowana obudowa ma prosty, klasyczny wygląd. Jest ona także całkiem nieźle wykonana, posiada aż 3 wentylatory, oferuje dobre możliwości montażu podzespołów. Zaoferowałem czarną wersję bez okna, natomiast w sprzedaży dostępna jest wersja biała z oknem (ok. 360 zł) oraz wersja czarna z oknem (ok. 340 zł). Oczywiście można także zwrócić się do konkurencji, natomiast w mojej opinii ta obudowa jest sensownym wyborem w tej cenie.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 4 STRONY: Część 4
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 4 STRONY: Część 4