Nieco stare, ale jeszcze jare

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na to, żeby zakupić pod choinką gry, które świeżo co pokazały się na półkach sklepowych. Nic zresztą dziwnego, bo kosztują one zwykle blisko 250 złotych, co może wydawać się majątkiem za pojedynczą produkcję. Z tą też myślą postanowiliśmy stworzyć tę krótką sekcję, w której wskażemy tytuły z przeciągu paru ostatnich lat. Nadal naprawdę warto je nabyć, a widnieją one już na półkach w niewielkich cenach.

Uncharted 4, Batman: Arkham Knight, Bloodborne, Final Fantasy XV, Diablo III: Reaper of Souls dla posiadaczy PlayStation 4

Jeśli nie chcecie wydawać fortuny, a Wasz potencjalny target prezentowy ma konsolę PlayStation 4, to podejdźcie i rozejrzyjcie się po jego kolekcji gier. Jeśli nie znajdziecie któregoś z tych tytułów, niezwłocznie udajcie się po niego do sklepów. Te cztery tytuły są dostępne w naprawdę niskich i są dostępne jedynie na właśnie tej platformie. Jedynym wyjątkiem jest Diablo III: Reaper of Souls, które trafiło tu wyjątkowo, bo właśnie na konsolach w kooperacyjnym trybie na jednym ekranie produkcja ta sprawia najwięcej frajdy. Bezpiecznym zakupem z pozostałej trójki wydawać się będzie Uncharted 4, ponieważ Bloodborne i Final Fantasy XV są nieco specyficznymi, choć nadal wielce wybitnymi tytułami.

 

DOOM

Nowy DOOM wyda się idealnym tytułem dla osób, które kochają krwawe, szybkie i satysfakcjonujące gry FPS. Sporo odniesień do piekła i wszędobylskie pentagramy sprawiają, żeby lepiej nie wsuwać tego pod choinkę, a lepiej dać pudełko z grą gdzieś na uboczu, gdzie Babcia Frania nie sięgnie wzrokiem.

 

Wiedźmin – cała trylogia

Jeśli ktoś z Waszej rodziny nie przeszedł jeszcze trylogii Wiedźmina, a uważa się za dumnego gracza, to powinniście sięgnąć po Wiedźmina, Wiedźmina 2: Zabójcy Królów lub Wiedźmina 3: Edycję Gry Roku. Ta ostatnia składa się z podstawowej wersji oraz dwóch wypuszczonych później dodatków, dzięki czemu za cenę około 100 złotych zapewnimy komuś całą masę zabawy. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wydać na raz tylu pieniędzy, można przemyśleć zakup samej podstawki, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon, a na następne Święta zrobić to z dodatkami. Jak to mówią – i wilk syty i owca cała.

 

Dishonored 2

Pierwszy Dishonored można już dostać za dosłownie kilkanaście złotych na wielu promocjach związanych z dystrybucją cyfrową, także w pakiecie można od razu sprezentować Dishonored 2, które wyszło w ubiegłym roku. To produkcja dla osób lubiących ciche eliminowanie wrogów z ukrycia. Idealny prezent dla kogoś, kto w dzieciństwie zabierał nam zabawki.

 

Overwatch

Ostatnia większa produkcja Blizzarda, która wyszła w ciągu ostatnich lat na półki sklepowe. Polecam zakup tej produkcji wszystkim miłośnikom sieciowych rozgrywek, zwłaszcza że jej pierwotna cena sięgająca ponad 200 złotych, spadła do blisko 120-130. Do tego przez rok gra została naprawdę nieźle rozwinięta, co przekłada się na jeszcze więcej frajdy w tej samej cenie.

 

Forza Horizon 3

To już bardziej propozycja dla fanów wyścigów. Forza Horizon 3 ma ogromny świat, nieco luźniejszy klimat i świetną mieszankę bardziej symulacyjnego oraz arcade’owego systemu jazdy. Jeśli już macie sięgać po jakiegoś Need for Speeda, to lepiej wydajcie mniej, a bardziej zadowólcie osobę, której sprawiacie prezent.

 

Civilization VI

Idealna propozycja dla fanów strategii, albo dla taty czy dziadka, których próbujecie wciągnąć w świat gier wideo. To wolna, wymagająca całej masy myślenia i piekielnie wciągająca produkcja. Zaglądajcie tylko od czasu do czasu tej osobie do pokoju, żeby podrzucić jej prowiant, bo szczerze wątpimy, że szybko odejdzie ona od monitora.

 

Jakiś ciuszek

Może być jednak tak, że osoba jaką zamierzacie obsypać prezentami ma już praktycznie wszystko, co akurat wymieniliśmy wyżej. Co wtedy możecie zrobić poza ogólną paniką? Proponujemy dwie ciuszkowe alternatywy, które zadowolą praktycznie każdego geeka. W obliczu ostatnich i nadchodzących premier cyklów Marvela oraz Gwiezdnych Wojen, są to prezenty tym bardziej kuszące, a nie kosztujące jakiejś powalającej fortuny.

 

Star Wars Merry X-mas Long Sleeve za 51,99 zł

Marvel CW Cross Bones Long Sleeve za 69,99 zł