A gdyby tak w tym roku postawić na coś nowego? Na przykład na coś pochodzącego z dynamicznie rozwijającego się segmentów rozrywkowego. Myśleliście kiedyś o zakupie planszówki? Jeśli nie, to chyba warto się zastanowić na taką ewentualnością! Wbrew obiegowej opinii nie są pozycje wyłącznie dla dzieci – w świecie gier planszowych każdy znajdzie coś dla siebie! Dlatego też, w tym roku po raz pierwszy, z pomocą przychodzi nasz Prezentownik w planszówkowym wydaniu!

Lubisz grać w gry, ale cenisz sobie także aspekt socjalny i chcesz czasem odpocząć od komputera/konsoli? W takim układzie wypróbuj gry z naszej listy! Znajdziesz tu zarówno wymagające współpracy gry kooperacyjne, jak i karcianki czy gry dedukcyjne. A to dopiero wierzchołek góry lodowej – po wciągnięciu się w hobby z pewnością rozejrzysz się za kolejnymi świetnymi tytułami. Sprawdź alfabetyczną listę naszego Prezentownika!

Bloodborne: Gra karciana (Portal)

bloodborne karciana

Stworzony przez Erica Langa (autora Chaosu w Starym Świecie, The Others, Blood Rage oraz The Godfather), co stanowi jakość samą w sobie, Bloodborne jest oparty na interesującym połączeniu mechanizmów kooperacji, budowania decku oraz rywalizacji z niewielkim dodatkiem losowości. Wszystko to razem daje wciągającą, złożoną, ale bardzo łatwą do załapania grę karcianą, opartą o mroczny i krwawy klimat znany z konsolowej wersji gry.

W Bloodborne przyjdzie nam się wcielić w Tropicieli, zanurzających się w przeklęte odmęty miasta Yharnam, by zwalczyć grasujące tam potwory. Pokonać je musimy wspólnie, wraz z innymi graczami, ale zwyciężyć ostatecznie może tylko jeden. Walka służy zdobywaniu prestiżu, ale też wydzieraniu przeciwnikom krwi, którą następnie możemy magazynować, aby z jej pomocą wydostać się z przeklętego Lochu Kielicha. Jeśli nie będziemy ostrożni, zostaniemy pokonani, tracąc tym samym całą zgromadzoną, ale nie zmagazynowaną krew. Lecz nie będzie to koniec naszych starań – natychmiast wracamy do walki ponownie, by zdobyć co nasze. Rozgrywka przewidziana jest dla 3 do 5 graczy, więc okazji do zdrady i podkładania sobie kłód pod nogi zawsze będzie mnóstwo. Mechanika oparta na jednoczesnym odkrywaniu zagrywanych kart sprawi, że zawsze musimy spodziewać się niespodziewanego i zarządzać ryzykiem.

Ten tytuł zakupisz za 135 zł TUTAJ 

Istanbul: Gra Kościana (Portal)

istambul gra kościana

Witaj na tętniącym życiem bazarze Stambułu! Lubisz wyzwania i masz ochotę na odrobinę rywalizacji? Oto twoje zadanie: zdobyć cenne rubiny szybciej niż przeciwnicy. Na szczęście nie jesteś sam: twoi pomocnicy będą pozyskiwać dla ciebie towary i pieniądze. Rozsądnie wykorzystaj swoje zyski, inwestując je w zwiększenie swoich możliwości albo oszczędzaj na zakup rubinów. Przy odrobinie szczęścia, a także obierając odpowiednią strategię, osiągniesz zwycięstwo i będziesz mógł nazwać się Mistrzem Gildii Kupieckiej!

Ten tytuł zakupisz za 99 zł TUTAJ

MS Batory (Granna)

MS Batory

To miał być kolejny spokojny rejs przez ocean na pokładzie statku M/S Batory. Podróż z Dworca Morskiego w Gdyni do Nowego Jorku po raz kolejny przyciągnęła na pokład znamienite towarzystwo. Nikt jednak nie spodziewał się, że na transatlantyku rozegrają się tym razem sceny rodem z najpoczytniejszych powieści kryminalnych. Zuchwała kradzież bezcennych klejnotów hrabiny Pawlickiej wstrząsnęła pasażerami i członkami załogi.
Jednak to właśnie wśród nich ukrywa się złodziej…

Gracze wcielają się w detektywów, a ich zadaniem będzie jak najszybsze wytypowanie złodzieja. Każdy z trzynastu podejrzanych ma zestaw unikalnych cech – płeć, wiek i rolę. Gracze będą zadawać sobie wzajemnie pytania, a na podstawie odpowiedzi wykluczać kolejnych podejrzanych. Wygrywa ten, kto jako pierwszy poprawnie wskaże winnego.

Ten tytuł zakupisz za 119,99 zł TUTAJ

Rising 5: Runy Asteros (Portal)

Rising 5

Moc pieczęci więżącej pradawne potwory osłabła, złe duchy Aetheru uciekły i ponownie zaczęły dręczyć planetę Asteros! Sędziwy mędrzec Orakl zwrócił się o pomoc do Rady Zjednoczonych Planet. W odpowiedzi przydzielono mu najlepszych agentów: Ekho, Hal, Eli i Nova. W ten sposób powstała drużyna o kryptonimie Rising 5, której zadaniem jest odnalezienie zaginionych run i zapieczętowanie Bramy.

Rising 5 to wykorzystująca aplikację mobilną gra kooperacyjna, łącząca niezwykłą przygodę z elementami dedukcji. Gracze wspólnymi siłami muszą znaleźć zaginione Runy, zanim planeta zostanie pochłonięta przez złe siły. Wyruszcie do walki ze złem, odnajdźcie Runy Asteros i udowodnijcie, że jesteście najlepszymi agentami Rising 5!

Ten tytuł zakupisz za 119,95 złTUTAJ

Star Realms (Games Factory)

star realms

Star Realms jest wielokrotnie nagradzaną grą karcianą dla dwóch (lub więcej!) graczy, oparta na mechanice budowania talii. Wcielamy się w role dowódców  floty  jednego  z  czterech   dostępnych   galaktycznych   ugrupowań.  W  trakcie  rozgrywki  będziemy  powiększali  swoją  flotę  i  toczyli  spektakularne  bitwy   w przestrzeni kosmicznej. Będziemy  musieli  wybrać,  czy  staniemy  po    stronie    Gwiezdnego    Imperium,  Federacji  Handlowej,  Kultu  Maszyn czy rasy obcych, zwanych Blobami.

Dlaczego Star Realms? To jedna z najlepszych gier dla dwóch graczy: jej zasady są bardzo proste do opanowania, jednak zapewniają rozgrywce dużą głębię. Pojedyncza partia jest szybka – może trwać zaledwie 20 minut. Ważnymi atutami gry są też aktywna i wciąż rozbudowywana scena turniejowa, niska cena i zapowiedziane już na początek 2018 roku liczne dodatki. Mimo, że jeden zestaw jest przeznaczony do rozgrywki dla dwóch graczy, można je łączyć w celu rozegrania większej partii.

Ten tytuł zakupisz za 42,90 zł TUTAJ

Star Wars: Przeznaczenie – Zestaw dla dwóch graczy (Galakta)

star wars przeznaczenie

Przejmij kontrolę nad swoimi ulubionymi postaciami ze świata Star Wars i zdecyduj o losie galaktyki! Rozwijaj swoich bohaterów i złoczyńców przy pomocy blasterów, mieczy świetlnych, umiejętności Mocy i wielu innych ulepszeń. Korzystając ze specjalnych kości i kart pokonaj wroga w ekscytującym, dynamicznym pojedynku.

Zestaw podstawowy dla dwóch graczy. Star Wars: Przeznaczenie zawiera dwie 23-kartowe talie, zasady i wszystkie żetony zasobów, osłon i obrażeń potrzebne do rozpoczęcia rozgrywki przez dwóch graczy. Oprócz tego w grze znajduje się kilka kart z wcześniejszych zestawów, jak i zupełnie nowe postaci prosto z nadchodzącego filmu Star Wars: Ostatni Jedi, w tym talie oparteo nowe wersje Kylo Rena i Kapitan Phasmy, a także Rey i Poe Damerona.

Ten tytuł zakupisz za 119,90 zł TUTAJ

Szkoła Magów (Granna)

szkoła magów

Gracze wcielają się w uczniów w Szkołe Magów. Zbliża się wielki turniej zaklęć. Podczas magicznego pojedynku liczyć się będzie refleks, szybkość rzucania czarów i umiejętne wyczucie czasu. Szkoła Magów to wyjątkowa gra kościana, w której pojedynek pomiędzy graczami toczy się w czasie rzeczywistym. Opanuj sześć żywiołów i zostań najpotężniejszym czarodziejem jakiego widział świat!

Szkoła Magów to pełna emocji gra kościana. Dzięki połączeniu aspektów zręczności, spostrzegawczości, refleksu i planowania gracze zanurzą się w mistycznym świecie czarodziejskich pojedynków. Unikalna mechanika  zapewni wiele rozgrywek pełnych emocji, a prostota zasad pozwoli cieszyć się gry nawet mniej zaawansowanym adeptom sztuki magicznej.

Ten tytuł zakupisz za 99,99 zł TUTAJ