Akcesoria gamingowe

Jeśli macie już zbudowany swój zestaw komputerowy, albo właśnie wyposażyliście się w konkretny laptop gamingowy, a zatem maszynę napędzającą już powinniście mieć. Teraz przydałoby się jeszcze móc jak obsłużyć te bardziej wymagające produkcje i stąd też przychodzimy z propozycjami peryferii gamingowych, które perfekcyjnie odnajdą się przy kominku każdego szanującego się gamera.

Słuchawki Steelseries Arctis 3

Arctisy to jakby nie patrzeć następcy, albo też nieco alternatywna droga ewolucji sławnych już Siberii. Uważamy ją jednak za ewolucję naprawdę udaną, dlatego jeśli szukacie jakiś słuchawek dla swojego ukochanego, domowego gracza to warto, żebyście przemyśleli zakup Arctis 3. Model ten jest kompatybilny z komputerami, urządzeniami mobilnymi, a także wszystkimi konsolami jakie są obecnie na rynku, także ciężko będzie nie trafić z ich zakupem w gusta platformowe. Co jednak najważniejsze Arctis 3 oferują naprawdę wysoką jakość audio – tego w grach, jak i tego muzycznego, a do tego posiadają świetny mikrofon. Ich wykonanie jest solidne, a wygoda użytkowania stoi na równie dobrym poziomie. W tym modelu brakuje jedynie podświetlenia RGB, które zamieniłoby naszą głowę w choinkę, ale te dostaniemy w pakiecie przy zakupie modelu Arctis 5.

Cena: 300 złotych

Klawiatura mechaniczna Gigabyte Aorus K7

Jeśli sądzicie, że zwykła klawiatura membranowa zadowoli gracza to jesteście w sporym błędzie. Omawialiśmy już wyższość klawiatur mechanicznych oraz specyfikę przełączników na naszych łamach, dlatego myśląc “gracz”, mamy na myśli model Aorus K7 od Gigabyte. Aluminiowe wykończenie, kompaktowa konstrukcja i wysoka ergonomia pracy. Do tego jej serce stanowią liniowe przełączniki Cherry MX Red, które perfekcyjnie nadają się nawet do najbardziej wymagającego grania. Aorus K7 obsługuje również technologię RGB Fusion, także śmiało możecie rywalizować pod kątem naświetlenia z choinką stojącą w Waszym pokoju.

Cena: 500 złotych

Mysz Gigabyte Aorus M3

Skoro już korzystamy z klawiatury Gigabyte, to warto dorzucić do tego mysz tego samego producenta, żeby móc odpowiednio zsynchronizować nasze podświetlenie. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego to właśnie Aorus M3 powinien przynieść Wam Św. Mikołaj (nie dajcie sobie wmówić kłamstw, on istnieje naprawdę). Mysz ta posiada świetny design, jeden z najlepszych sensorów na rynku (Pixart S3988), przełączniki Omron i coś o czym zapomina dodawać w tych czasach ogromna ilość producentów – zapasowe ślizgacze. Dzięki temu sprzęt ten przetrwa z Wami nie jedną zimę, a ta jak wiadomo jest mroczna i pełna strachów… chyba pomyliłem cytaty.

Cena: 200 złotych

Mysz Logitech G603

G603 to alternatywa od Logitecha, jeśli cenicie sobie brak kabla. Logitech tworzy obecnie najlepsze konstrukcje bezprzewodowe na rynku i co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Różnica w opóźnieniach z przewodowymi rozwiązaniami jest naprawdę niewielka, a sam sensor zapewnia precyzję na najwyższym możliwym poziomie. G603 wytrzymuje też naprawdę pokaźną liczbę godzin bez naładowania, nawet aż kilkaset godzin! Jeśli mieliście jakiekolwiek uprzedzenia wobec myszy bezprzewodowych, to przy pierwszym kontakcie z G603 powinny one zniknąć. Idealny kandydat do grania na kanapie i to z najwyższą precyzją!

Kamerka Logitech Brio

Nie zawsze dane jest nam spędzić święta w pełnym gronie. Nie zawsze dane nam jest też odwiedzić wszystkich naszych krewnych. W dobie internetu odległość nie robi jednak większego problemu, bo mamy przecież Skype’a i jego przystępne dla każdego wideorozmowy. Technologia poszła też do przodu na tyle, że kamerki internetowe są w stanie wysyłać obraz o naprawdę wysokiej jakości. Reprezentantem takich urządzeń jest Brio – niewielki sprzęt transmitujący obraz w 4K i posiadający zasięg widzenia w kącie 120 stopni! Do tego dochodzi technologia RightLight 3 oraz obsługa HDR, czyli nie potrzeba światła studyjnego, żebyśmy mogli prowadzić wyraźną rozmowę. Radzimy jednak odpowiednio się ubrać i pomalować do konwersacji przez Brio, bo kamerka jest w stanie wyłapać nawet najmniejsze szczególiki czy inne skazy na twarzy. Ciocia Henia będzie miała co oglądać.

Cena: 900 złotych

Podkładka HyperX Fury Pro (rozmiar dowolny)

Myszka musi też się na czymś usadowić. Nie wszyscy mają idealną powierzchnię biurka, albo mają w nim zamontowane elementy szklane, stąd warto byłoby pomyśleć nad dobrą podkładką. Tutaj z miejsca możemy polecić HyperX Fury Pro, choć rozmiar musicie wybrać już sobie sami. Te zaczynają się od 290 x 240 mm (szerokość na wysokość) i kończą się na 900 x 420 mm. Oferowany przez nie poślizg jest naprawdę imponujący, a do tego ich jakość wykonania zadowolą nawet największego krytyka. W przeciwnym wypadku nawet nie śmielibyśmy jej polecić.

Cena: od 40 złotych za rozmiar S do 130 złotych za rozmiar XL

Spis treści:

 1. Wstęp i polecane urządzenia Lenovo;
 2. Polecane urządzenia Asus;
 3. Sprzęt gamingowy od uRage;
 4. Sprzęt AGD od Gotie;
 5. Na bogato – złóż komputer na prezent!;
 6. Oszczędnie, ale wciąż wydajnie;
 7. Chłodzenia;
 8. Obudowy;
 9. Zasilacze;
 10. Akcesoria gamingowe;
 11. Akcesoria mobilne;
 12. Akcesoria mobilne – powerbanki i ładowarki;
 13. Inne urządzenia;