Chłodzenia

Wentylatory Arctic BioniX F120 i F140

Tą część prezentownika zacznę od wentylatorów. Polecam serię BioniX od arctica bowiem posiada ona kilka ciekawych cech. Należą do nich dobra jakość wykonania, wysoka wydajność oraz znakomity wygląd. Są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych więc można wybrać kolor pod zestaw. Cena także nie należy do przesadzonych.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 50 zł za wersję 120 mm, 55 zł za wersję 140 mm

Cooler SilentiumPC Fortis 3

Chłodzenie od SIlentiumPC jest jednym z najlepszych na rynku pod względem cena/wydajność. Pozwoli ono na podkręcenie procesora a przy tym zachowa ono dobrą kulturę pracy. Także jest ono dosyć ładne – czarna nakładka na finy wygląda znakomicie. Także jego wymiary powinny pozwolić na montaż w większości obudów komputerowych.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 140 zł

Cooler Scythe Fuma

Scythe Fuma to dwuwieżowa konstrukcja, która posiada znakomitą wydajność. Może jej wygląd nie jest najlepszy, za to pozwoli ona na wyciągnięcie 100 procent z procesora. Chłodzenie posiada prosty system montażu oraz dodatkowe klipsy montażowe, które umożliwiają dołożenie jeszcze jednego wentylatora.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 210 zł

cooler Arctic Freezer 33 eSports

Kolejne z polecanych chłodzeń to konstrukcja od Arctica. Freezer 33 eSports posiada dobrą wydajność połączoną z dobrą kulturą pracy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wygląd, który jest perfekcyjny. Chłodzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych więc można wybrać opcję najbardziej pasującą do zestawu komputerowego.

Cena: 220 zł

Cooler Scythe Mugen 5 rev.B/ Mugen 5 PCGH

Oba chłodzenie charakteryzują się najlepszym stosunkiem wydajność/ kultura pracy. Mugen 5 posiada jeden wentylator, ale jest trochę głośniejszy od PCGH. Drugi model posiada dwa śmigła i jest cichszą konstrukcją. Wydajność obydwu modeli jest dokładnie taka sama. Oba chłodzenia są jednymi z najciekawszych na rynku i pozwolą na wyciągnięcie maksimum z procesora.

Zobacz test Mugen 5/ Mugen 5 PCGH na Whatnext.pl

Cena: 210/ 240 zł

Cooler Noctua NH-U14S

NH-U14S to jedne z najlepszych chłodzeń na rynku. Jest ono perfekcyjnie wykonane – jest to najwyższa jakość sprzętu. Także jego wydajność i kultura pracy są bardzo dobre. Na plus należy wymienić jeszcze banalny system montażu. Produkty Noctua są jednymi z najbardziej polecanych i taki prezent z pewnością sprawi wiele radości bliskiej osobie.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 300 zł

Cooler Noctua NH-D15

Ostatniego z chłodzeń powietrzem nie trzeba nikomu przedstawiać. NH-D15 jest najlepszą, najwydajniejszą oraz najlepiej wykonaną konstrukcja tego typu. Posiada ona dwa wentylatory, które zapewnią ogromny przepływ powietrza. Jak to w przypadku produktów Noctuy, montaż jest banalny. Jeśli szukacie chłodzenia powietrzem bez kompromisów to NH-D15 jest idealnym wyborem.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 380 zł

Cooler Enermax Liqmax II 240

A może chłodzenie cieczą? W tej kategorii polecam konstrukcję od Enermaxa. Jest ona bardzo wydajna oraz posiada znakomitą jakość wykonania. Wentylatory posiadają tryby pracy, dzięki czemu można ograniczyć ich maksymalne obroty i wtedy powinny być one ciche. Sama pompka pracuje dosyć cicho. Spośród chłodzeń cieczą o rozsądnej cenie produkt od Enermaxa zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Zobacz test na Whatnext.pl

Cena: 400 zł

Spis treści:

 1. Wstęp i polecane urządzenia Lenovo;
 2. Polecane urządzenia Asus;
 3. Sprzęt gamingowy od uRage;
 4. Sprzęt AGD od Gotie;
 5. Na bogato – złóż komputer na prezent!;
 6. Oszczędnie, ale wciąż wydajnie;
 7. Chłodzenia;
 8. Obudowy;
 9. Zasilacze;
 10. Akcesoria gamingowe;
 11. Akcesoria mobilne;
 12. Akcesoria mobilne – powerbanki i ładowarki;
 13. Inne urządzenia;