Według wcześniejszych planów produkcja Fantastycznych Zwierząt 3 miała ruszyć już w lecie tego roku. Jednak Warner Bros. zdecydowało się przesunąć rozpoczęcie zdjęć o kilka miesięcy dając tym samym więcej czasu na przygotowania.

Choć fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Gridelwalda nie były aż takim sukcesem komercyjnym jak się spodziewano, to i tak osiągnęły przyzwoity boxoffice. Film zarobił ponad 648 milionów dolarów przy budżecie 200 milionów dolarów. Dzięki temu znalazł się na 10 miejscu pod względem najwyższego zysku w 2018 roku.

Opóźnienie produkcji kolejnych Fantastycznych Zwierząt oznacza zmianę strategii studia. Do tej pory Warner Bros. miało tendencję do robienia filmów w pośpiechy, byleby dotrzymać obiecanych terminów. Po sukcesach ostatnich produkcji mogą pozwolić sobie na oddech i lepsze dopracowanie swoich projektów.

Produkcja Fantastycznych Zwierząt 3 została opóźniona

To wszystko sprawia, że jeszcze jeden film stanął pod znakiem zapytania. Chodzi o The Flash, który miał ruszyć końcem tego roku. Jeśli więc produkcja Fantastycznych Zwierząt się przesunęła, to najprawdopodobniej Flash również. Oznacza to, że zdjęcia rozpoczną się najszybciej na początku 2020 roku. Ezra Miller, odtwórca roli Flasha, pojawia się również jako Credance w Potterverse. Jest to postać, która z każdym kolejnym filmem zyskuje większe znaczenie. Przesunięcie Fantastycznych Zwierząt tworzy w harmonogramie aktora sporą lukę, więc istnieje szansa, że Flash ruszy wcześniej niż przygody w uniwersum Rowling.

Czytaj też: Animowany teaser Gry o Tron

Źródło: comicbookmovie.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej