WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Profesjonalne rozgrywki w VR? Intel startuje ze ligą e-sportową dla wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość, a co dopiero gry tworzone z myślą o tej technologii, to jeszcze raczkująca rzecz. Nie przeszkadza to jednak, żeby stworzyć specjalną ligę dla graczy, którzy chcieliby bardziej profesjonalnie walczyć w VR.

Intel powołał specjalną Drużynę Pierścienia, która pomoże mu stworzyć ligę dla zawodowych rozgrywek w wirtualnej rzeczywistości. W jej skład wchodzi Oculus oraz ESL i wkrótce trójca ta wystartuje z VR Challenger League. Gracze będą się tam mierzyć w takich tytułach, jak Unspoken od Insomniac Games oraz Echo Arena od Ready at Dawn. Wszelkie rozgrywki mają toczyć się online, ale najlepsi spośród graczy spotkają się oko w oko, a raczej hełmem w hełm na Intel Extreme Masters World Championship w 2018 roku. Intel zawarł dodatkowo umowę, na mocy której wszystkie komputery zarówno graczy, jak i te stojące za kulisami wydarzeń organizowanych przez ESL, będą zasilane przez procesory „Niebieskich”.

Samą ligę nadal należy jednak traktować bardziej jako ciekawostkę. Tradycyjny e-sport na pewno znacznie na tym nie ucierpi, bo porządnych gier VR jest jak na razie niewiele, a co dopiero tych dobrze obsługujących rozgrywkę dla wielu graczy. Poza tym publika oraz ilość zawodników jest potencjalnie niewielka. Wzięcie udziału wymaga wysokiej klasy komputera oraz własnych gogli, co jak na razie wyklucza całą masę zainteresowanych.

Ale kto wie? Może za ileś lat e-sporty w VR staną się normą? Nie ma co, wirtualna rzeczywistość ma pod tym względem wręcz ogromny potencjał.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: engadget.com