WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Programiści oczekują znacznych podwyżek

Portal No Fluff Jobs opublikował właśnie dane dotyczące wzrostu płac w branży programistycznej. Okazuje się, że wynosi on od 25% do 44%. Wszystko dlatego, że ciągle brakuje osób wyspecjalizowanych w tej dziedzinie.

Według raportu, 61,9% programistów ukończyło studia informatyczne lub kierunek pokrewny. 13,1% osób szukających pracy jest w trakcie studiów, a ponad 25% osób nie skończyło studiów związanych z informatyką albo w ogóle nie ukończyło żadnego kierunku. Karolina Zadroga z Kodołamacz.pl, mówi:

Wyniki badania pokazują, że ścieżkę rozwoju zawodowego w formule bootcampów programistycznych wybierają nie tylko ludzie związani z IT – 42% zainteresowanych to osoby spoza tej branży. Bootcampy cieszą się dużą popularnością wśród osób z wykształceniem innym niż ścisłe.  Ponad ⅓ potencjalnych kandydatów to osoby z wykształceniem humanistycznym lub innym, nietechnicznym.

Ważne są także inne statystyki. Pracownicy najbardziej oczekują możliwości rozwoju, dobrych zarobków i atmosfery w pracy. Co więcej, liczą oni na wzrost swoich płac w najbliższym czasie. Specjaliści DevOps chcieli by zarabiał o 34,7% więcej niż ma to miejsce teraz, testerzy o 28,1% więcej. Podobne statystyki dotyczą pozostałych działów programowania. Jak sami widzicie, osoby wyspecjalizowane w tej dziedzinie mają ogromne wymagania płacowe i pracodawcom będzie je coraz ciężej spełnić.

Praca w IT: najbardziej dochodowe specjalizacje ostatnich lat

Źródło: Materiały prasowe