Google ogłosił w środę swoją własną usługę telekomunikacyjną – Project Fi. Co jest w niej wyjątkowego ?

1. Można z niej korzystać w wielu sieciach. Gigant z Mount View przy współpracy z Sprint i T-mobile będzie wykorzystywało darmowe hotspoty na całej Ziemi. Project Fi będzie przełączał między nimi, aby wybrać najszybszą i najbliższą nam usługę. Bez względu na to w jakiej sieci jesteś lub jeśli masz połączenie przez Wi-Fi, Google pozwala na wykonywanie połączeń, przesyłanie strumieniowo multimediów, przeglądanie stron internetowych i korzystania z aplikacji.

2. Płacisz tylko za to co wykorzystasz. Cena zaczyna się od $ 20, która zawiera nielimitowane rozmowy, smsy, tanie połączenia międzynarodowe i roaming bez dodatkowych kosztów. Jedynie gdy przekroczysz limit pobierania danych, każdy GB kosztować będzie dodatkowo $ 10.
Jeśli używasz mniej danych, otrzymasz pieniądze z powrotem na swój rachunek. Więc jeśli masz ustawioną opcję 3 GB i użyjesz tylko 2,2 GB, dostaniesz 8 dolarów z powrotem.

3. Numer w chmurze. Nieważne czy masz kartę SIM włożoną w telefon, numer będzie dostępny z poziomu każdego urządzenia, nie tylko telefonu, ale również komputera i tabletu.

 

Brzmi ciekawie, ale do tego wszystkiego niestety potrzeba telefonu Motorola Nexus 6, który jako jedyny na razie będzie należał do tych które obslugują Project Fi. Google dopiero testuje swoją usługę i żeby korzystać trzeba zapisać się do wczesnej bety, która jest dostępna na razie w wybranych rejonach USA.

Źródło: cnn.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej