Powody, dla których warto wrócić do Half Life już Wam przedstawiliśmy, ale jak wracać, to dlaczego nie z przytupem? Takie coś zaoferuje nam fanowska modyfikacja Project Lambda, który przenosi Half Life z leciwego silnika na Unreal Engine 4.

Mowa jednak wyłącznie o pierwszym epizodzie klasycznego FPSa spod ręki Valve, twórców platformy Steam. Pracujący nad projektem Lambda graficy twierdzą, że praca jest już zrobiona w 95%, więc wkrótce oddadzą swoje dzieło do odbioru publicznego za zupełną darmochę. Następnie fani wezmą się za przenoszenie na nowoczesny silnik drugiego epizodu, o ile odświeżenie pierwszego będzie cieszyło się popularnością wśród graczy… a Valve nie zainterweniuje broniąc swoich praw.

Pierwszy epizod nie będzie jednak specjalnie ciekawy. Oferuje bowiem jedynie samouczek, gdzie postać jest ciągnięta nieustannie za rękę. Mechanika strzelania i walki nadal nie została opracowana, więc nie możecie się nastawiać nawet na odrobinę rozwałki. Jednak sama praca twórców ujawniona na powyższych screenshotach jest godna pochwały i zwiastuje udane odświeżenie graficzne.

Źródło: DSOGaming

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej