WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Obiecująca wizja nowego Mercedes-Maybach 6

Mercedes-Benz w końcu ujawnił jak będzie wyglądać Mercedes-Maybach 6. Okazało się, że to nie tylko rebranding marki, ale projekt auta na miarę XXI wieku.

Jest to samochód elektryczny, mierzący prawie sześć metrów. Zasilany przez baterię o pojemności ok. 80 kWh. Silnik ma moc 738 hp, dzięki czemu samochód jest w stanie osiągnąć 99,2 km/h w czasie mniejszym niż 4 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 248 km/h.

Vision-Mercedes-Maybach-6-17-680x481

Kolejną nowością jest szyba przednia będąca też wyświetlaczem danych związanych z prowadzeniem pojazdu i położeniem geograficznym. Informacje będą wyświetlane na całej szybie, co ułatwi kierowcy ich podgląd podczas jazdy. Kierowca będzie mógł kontrolować je za pomocą gestów.Vision-Mercedes-Maybach-6-9-680x347

Wnętrze kabiny opisywane jest jako „360° lounge”. Ma to wyglądać mniej więcej tak jak na powyższym rysunku koncepcyjnym. Samochód będzie można naładować na publicznie na stacji, albo prywatnie przez normalne gniazdko, lub też bezprzewodowo za pośrednictwem pól magnetycznych. Dla niecierpliwych została dodana funkcja szybkiego ładowania pozwalająca na naładowanie baterii w ciągu 5 minut. Powinno ono starczeć na prawie 100 km.

Źródło:blog.dupontregistry.com/