Pinnacle Ridge, czyli procesory Ryzen 2XXX trafią na półki sklepowe już 19 kwietnia, ale nie oznacza to, że poprzednia seria po prostu wyparuje. Wygląda na to, że AMD przygotowuje rynek na nowe produkty i pozbywa się ich zapasów z magazynów. Innymi słowy, kolejne przeceny układów Ryzen i Threadripper nadchodzącą… ale do Polski mogą nie zawitać.

Obniżkom uległy praktycznie wszystkie dostępne modele. Wśród nich znalazł się nawet przedstawiciel segmentu HEDT — Threadripper 1950X, którego koszt nabycia spadł z 999$ do 869$ (około 3000 zł). Spis wszystkich przecen możecie ujrzeć poniżej, ale warto jeszcze wspomnieć o cenie najtańszego Ryzena 3 1200, która wynosi teraz zaledwie 322 złote. Dodajmy do tego budżetową płytę główną i voilà — podstawa taniego komputera do gier jest już gotowa. I to z socketem AM4, który będzie wspierany przez następne serie procesorów AMD do 2020 roku.

Nowe oferty już zawitały do wielu zagranicznych sklepów. Można je podziwiać m.in. na amerykańskiej stronie Newegg i Amazon oraz w brytyjskim sklepie Overclockers. Serwis Anandtech wskazuje, że promocja obejmie oficjalnych dostawców w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Francji, ale inne sklepy również będą mogły rozpropagować akcje… ale już na własną rękę. Ta nie będzie jednak trwać wiecznie, ponieważ szacuje się, że jej koniec dobiegnie w ostatnich dniach marca. Wszystko ze względu na nadchodzącą serię, której obecna będzie musiała zrobić miejsce.

Źródło: anandtech.comkitguru.net

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej