WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Przecieki na temat dziewiątej generacji procesorów Intela

Niespełna kilka tygodni temu na rynku zawitała całkowicie nowa (i rewolucyjna) seria procesorów Coffe Lake, a już teraz w sieci możemy doszukać się informacji na temat kolejnej generacji od Intela.

Tym razem, to tajwańscy producenci płyt głównych wygadali się przed redaktorami serwisu HKEPC. Wygląda na to, że AMD skutecznie zachęciło ”niebieskich” do robienia postępów, dlatego po raz kolejny możemy oczekiwać zwiększenia ilości fizycznych rdzeni w nadchodzących procesorach dziewiątej już generacji. Na przykład flagowy model Core i7-9700K ma otrzymać aż osiem jednostek wykonawczych wspomaganych przez szesnaście wątków.

To nie kres dobrych wiadomości — wzmocnienie czeka również Core i5 oraz Core i3. W obu przypadkach procesory otrzymają dodatkowe dwa rdzenie korzystające z łask technologii Hyper Threading. To oznacza, że najsłabsza seria będzie posiadać aż cztery rdzenie oraz osiem wątków, a segment średni ze sztandarowym Core i5-9600K będzie mógł pochwalić się sześcioma rdzeniami fizycznymi oraz dwunastoma logicznymi.

Niestety nie dostaliśmy żadnych informacji na temat planów co do procesu technologicznego. Prawdopodobnie będzie to usprawniona litografia 14nm++, a szkoda, bo po nowinach z ilością wątków kolejne produkty Intela otrzymałaby całkiem dobrą reklamę przy wejściu na poziom 10nm.

Problemem (jak zawsze w przypadku Intela) pozostaje kwestia chipsetu. Źródła głoszą, że nowe procesory będą działać na platformie Z370, ale dedykowanym ma zostać nowy układ Z390. Jaka będzie prawda? O tym dowiemy się z pewnością w najbliższym czasie, ponieważ po jednym przecieku z pewnością przyjdą następne.

Źródło: wccftech.com