WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Przegapiliście szansę, aby kupić Google.com za 12 dolarów

Google.com jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron na świecie, nic więc dziwnego, że chyba każdy chciałby być właścicielem tej domeny. Takim szczęściem może pochwalić się Sanmay Ved, były pracownik Google.

Jego „szczęście” nie trwało co prawda zbyt długo, bo jedynie minutę, ale z pewnością była to najpiękniejsza minuta w życiu tego człowieka. Sanmay Ved pod koniec września zapewne znudzony przeglądał sobie domeny należące do Google, aby odkryć, że Google.com wystawione jest na sprzedaż za zaledwie 12 dolarów. Całe to dziwne zdarzenie zostało przez niego opisane w poście na portalu LinkedIn, skąd dowiadujemy się, że adres trafił do jego koszyka i pomyślnie przeszedł wszystkie inne kroki potrzebne do zakupu.

Przez minutę Ved miał dostęp do panelu sterowania domeny Google.com, a jego ekran zapełnił się wszelkiej maści powiadomieniami. Swoje doświadczenia opisał on w następujący sposób:

Zacząłem odbierać powiadomienia z powodu zmiany właściciela w Google Search Console dla stron internetowych (których nie nazwę), działających dzięki Google Sites (co ma sens, biorąc pod uwagę, że serwisy te opierają się na domenie Google.com). Wszystko stało się jasne, prawo własności zostało pomyślnie przekazane mnie. Zamówienie zakończyło się sukcesem.

„Sukces” to chyba zbyt mocno powiedziane – po minucie transakcja została anulowana, zaś 12 dolarów wróciło do właściciela. W Google dostrzeżono bowiem dziwny zakup i natychmiast przywrócono domenę. Niestety nie doczekaliśmy się jak na razie żadnego oficjalnego komentarza ze strony firmy.

Morał z tej historii jest bardzo prosty – lepiej nie spóźniać się z przedłużaniem ważności własnej strony internetowej…

[źródło: popularmechanics.com; grafika: marketingland.com]