WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Przegląd dodatków Noctua Chromax

Bardzo często zdarza się, że mimo dobrego montażu wentylatora słychać pewne nieprzyjemne odgłosy. Z pomocą w ich wyeliminowaniu nadchodzi Noctua wraz z serią produktów Chromax.

Seria NA-SAV2

Seria tych dodatków służy do mocowania wentylatora w obudowie. Kołki mają za zadanie zastąpić tradycyjne śruby. Dostępne są one w sześciu wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej, białej, zielonej, niebieskiej oraz żółtej. Można więc idealnie dobrać kolor do własnych wymagań. Niektóre kołki innych firm są problemowe w montażu i demontażu. NA-SAV2 bardzo łatwo wkłada się w wentylator i wyjmuje się je z minimalnym nakładem siły. Powinny być też one kompatybilne z większością dostępnych na rynku wentylatorów. Także nie powinno być problemów z ich zamontowaniem w obudowie. Noctua dodała nawet krótką instrukcję tłumaczącą co i jak zrobić. Generalnie nie ma do czego się przyczepić – spełniają dobrze swoją rolę, ładnie wyglądają oraz są proste w obsłudze.  W pudełku znajduje się 20 sztuk kołków, które powinny starczyć do zamontowania 5 wentylatorów. Za coś takiego należy zapłacić 25 zł, czyli jest to kwota moim zdanie dobrze dopasowana do jakości i zastosowania produktu.

polecamy

Seria NA-SAVP1

Kolejna seria to specjalne nakładki antywibracyjne. Mają one też za zadanie nie dopuścić do przekazywania wibracji na miejsce, w którym zostało zamontowane śmigło. Także one są dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej, białej, zielonej, niebieskiej oraz żółtej. Tym razem jednak nie są one niestety kompatybilne ze wszystkim. Listę produktów, na które możecie je zamontować znajdziecie na stronie Noctua. Wynika to z faktu, że śmigło musi mieć dodatkowe dwa otwory umożliwiające montaż nakładek, a jak wiadomo, nie każdy je ma (wręcz większość nie ma). Sam montaż także jest banalny a wykonanie produktu nie budzi żadnych wątpliwości – jest najwyższej jakości. W jednym pudełku znajduje się 16 sztuk nakładek, które umożliwiają montaż na 2 wentylatorach po obu stronach bądź na 4 po jednej stronie. Cena także wynosi 25 zł i jeśli macie śmigło z wymienionej listy i chcecie zmienić kolor nakładek to możecie spokojnie brać NA-SAVP1.