WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Przenośny sterylizator UV

Światło UV bardzo często wykorzystywane jest do sterylizacji laboratoriów naukowych. Jest ono w stanie zabić bardzo dużą liczbę bakterii co jest kluczowe dla niektórych placówek badawczych. Dziwi mnie więc, że dopiero teraz wpadł ktoś na pomysł wykorzystania UV do sterylizacji własnego otoczenia.

Nowy projekt zbiera już fundusze na Kickstarterze. Jest to mobilne źródło UVC LED o rozmiarze Twojego kciuka. Harry Song, CEO firmy, mówi:

Kilka lat temu mieliśmy w Korei epidemię MERS (Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej). Było to bardzo przykre. Chciałem stworzyć rozwiązanie, które pomogłoby ludziom uniknąć przechodzenia przez cały proces kuracji antybiotykowej. Zamówiłem kilka części z Alibaby i złożyłem prototyp. W ciągu miesiąca miałem działający produkt.

Bardzo ciekawie przebiegały testy urządzenia. Niektórzy ludzie używali go do sterylizacji np. smartfonów, sztućców podczas jedzenia poza domem, inni w publicznych toaletach, a jeszcze inni na swoich butach.

Światło UV powoduje uszkodzenie bakterii poprzez zahamowanie funkcji życiowych takich jak wzrost czy namnażanie się. Duża dawka może zepsuć mechanizm naprawczy bakterii i tym samym je zabić. Skuteczność wynosi około 99%.

Cleanty kosztuje 59$. Minimalna kwota potrzebna do ruszenia projektu już została zebrana więc jeśli jesteście zainteresowanie tym produktem to możecie go zamawiać :)

Źródło: http://www.kickstarter.com/