WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Przerażające Agony z (kolejną) datą premiery

Piekielna gra Agony od studia Madmind ponownie otrzymało datę oficjalnej premiery. Tym razem twórcy ujawnili, że ich dzieło zadebiutuje 29 maja bieżącego roku, dlatego dla zaostrzenia apetytu fanów przygotowali kolejny trailer.

Tak to już jest z grami niezależnymi, że od czasu do czasu coś się nie udaje i obsuwę zalicza cały projekt. W przypadku rodzimego Madmind Studio nie było inaczej, dlatego przygotowywane przez nich Agony miało kilkukrotnie przesuniętą datę premiery. Nic dziwnego – ekipę tworzy jedynie dziewięć doświadczonych deweloperów, których wizja przyciągnęła na zbiórkę prawie 4000 fundatorów. Jednak nawet takie wsparcie od fanów nie zapewniło grze immunitetu, o czym boleśnie przekonaliśmy się kilka dni wcześniej.

Ze względu na problemy z kategoriami wiekowymi twórcy byli zmuszeni ocenzurować wiele scen, które na szczęście będzie można powrócić do początkowej, kontrowersyjnej formy w wersjach na PCty. Na szczęście zabieg nie jest aż tak skomplikowany, co możemy wywnioskować po całkiem szybkiej zapowiedzi kolejnej daty premiery. Szkoda tylko, że nawet miesiąc przed 29 maja twórcy nie są pewni, czy im się uda. Wskazuje na to komentarz Menadżera Piekieł:

Naprawdę chcemy wydać grę o ustalonej dacie, ale nie chce niczego obiecać. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale chcemy zobaczyć premierę Agony nawet bardziej, niż Wy. 

Źródło: youtube.com