WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przychody Samsunga wzrosły o 73% dzięki Galaxy S8 i półprzewodnikom

Gigant technologiczny Samsung opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku i firma zanotowała rekordowe przychody głównie z powodu dużej sprzedaży smartfonów oraz przemysłu półprzewodnikowego.

Przychody Samsunga za trzy miesiące, które kończyły się w czerwcu, wyniosły 54 miliardy dolarów, co jest 19,8% wzrostem w stosunku do zeszłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wzrosły za to o 72,7% w porównaniu do tego samego kwartału w zeszłym roku, do wartości 12,67 miliardów dolarów. Za ten gwałtowny wzrost zysku odpowiedzialny jest głównie wydział zajmujący się półprzewodnikami, który zaliczył 8% względem poprzedniego kwartału.

Sprzedaż smartfonów spadły za to delikatnie do 3,6 miliardów dolarów, ale firma od razu zbyła pogłoski, jakoby Samsung Galaxy S8 nie sprostał oczekiwaniom finansowym. Przedstawiciele firmy poinformowali, że S8 sprzedaje się o 15% lepiej niż poprzednia iteracja tej serii. Sytuacja firmy może się jeszcze wzmocnić wraz z premierą Galaxy Note 8, co zapewni miejsce dla jeszcze większego rozwoju. Samsung ogłosił, że ujawnienie wizerunku swojego flagowca będzie miało miejsce za niespełna miesiąc, bo 23 sierpnia.

źródło: neowin.net