WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Przyszłość należy do samochodów na wodór

Najnowsze badania przeprowadzone przez KPMG pokazują, że samochody z napędem wodorowym są przyszłością motoryzacji. Ponad połowa polskiej kadry zarządzającej uważa, że takie pojazdy są trendem nr jeden w motoryzacji.

52% kadry zarządzającej wskazuje rozwój pojazdów elektrycznych napędzanych przez ogniwa paliwowe jako najważniejszy trend w motoryzacji. Najmniej istotny kierunek to zmniejszanie pojemności i optymalizacja silników spalinowych – wybrało ją 32% ankietowanych. Samochody z napędem wodorowym są już dostępne w sprzedaży. Jest to między innymi Toyota Mirai, Hyundai ix35 Fuel Cell czy Honda Carity Fuel Cell. Tankowanie samochodów na ogniwa paliwowe trwa około 3 minut co sprawia, że mogą być one tak samo funkcjonalne jak samochody spalinowe.

Oczywiście, aby auta na wodór zyskały na popularności to musi rozwinąć się odpowiednia sieć stacji paliw. Wymaga to dużych nakładów na modernizację jednakże duża część władz publicznych chętnie pomaga w takich inwestycjach. Samochody na wodór nie emitują CO2 ani żadnych szkodliwych substancji i to pewnie też dlatego są one trendem numer jeden.

Źródło: Materiały prasowe