WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PS4 Dev kit zakupiony przypadkiem przez użytkownika Reddita

Na różnych wyprzedażach czy aukcjach upadłościowych można dorwać ciekawe, czasem niedostępne dla przeciętnej osoby rzeczy. Jeden z użytkowników Reddita (kaneda2004) odkrył, że na jednej z takich aukcji kupił zestaw przedmiotów, w którym był PS4 Dev kit.

Na konsoli znajduje się 800 GB danych należących do United Front Games. Firma ta ogłosiła upadłość w październiku. PS4 Dev kit został wykorzystany do stworzenia gry na PS4 PRO. Niestety, licencja wygasła i wszystkie pliki zostały automatycznie zaszyfrowane. Jednakże użytkownik nie poddaje się. Poprosił on o pomoc Assembler Games. Jeden z jego członków podjął się próby wyodrębnienia tych plików. Jeśli się nie uda, albo pliki będą bezużyteczne- to trudno. Może się jednak okazać, że zaszyfrowane dane będą koncepcją gry studia United Front Games. Wtedy też będziemy mogli się przekonać nad czym oni pracowali oraz dlaczego przestali.

Jak sami widzicie, tego typu aukcje mogą zawierać bardzo ciekawe rzeczy. Warto się na nie wybierać i warto czasem w ciemno kupić zestaw, bo jest szansa że w nim znajdzie się coś naprawdę wartościowego.

Źródło: http://www.eteknix.com/