WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PS5 i Xbox Scarlett zaleją odgrzewane kotlety?

PS5 i Xbox Scarlett mogą w swoich pierwszych latach życia mierzyć się z opinią „RemasterStation”. Deweloperzy już planują pierwszy remastery.

Deweloper gry One Finger Death Punch 2 wyraził swoje zdanie o portowaniu gier na konsole aktualnej generacji. Jak się okazuje, dla młodych zespołów było to ogromne wyzwanie, ponieważ ani Sony, ani Microsoft nie pokusiły się o stworzenie odpowiedniej dokumentacji. Takie dokumenty znacząco ułatwiałyby pracę, nie zmuszając programistów do szukania odpowiedzi poprzez wyszukiwarki.

Ciekawe jak do tego wszystkiego mają się plotki mówiące o tym, że następna generacja konsol będzie uruchamiała gry z poprzedniej. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to tworzenie portów stanie się bezpodstawne i będzie ewidentnym skokiem na portfele konsumentów. W takiej sytuacji nawet małe zespoły tworzące produkcje niezależne nie muszą się przejmować szybkim poznawaniem architektury nadchodzących konsol. Oczywiście można się zasłaniać chęcią doszlifowania grafiki, jednak tutaj pazury pokazał Xbox One, który upiększa wszystkie gry z Xboksa 360.

„Nowe konsole nie ułatwią nam życia”

Źródło: gamingbolt.com