WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ptaszki ćwierkają o premierze GeForce GTX 2070 i 2080 w kwietniu

Plotki zawsze będą plotkami, ale w każdej z nich znajdzie się ziarno prawdy. Tym razem 3dcenter podzieliło się ze światem informacją, według której następne karty graficzne Nvidii wejdą na rynek już 12 kwietnia. Zaskoczeni?

Na początku warto zaznaczyć, że serwis 3dcenter opiera te spekulacje, bazując wyłącznie na swoich własnych obserwacjach, więc wiarygodność tego doniesienia powinniśmy przyjąć z przymrużeniem oka. Jednak jeśli przypomnimy sobie ostatnie wieści na temat zakończenia produkcji rdzeni graficznych znajdujących się w obecnych modelach, to sprawa zaczyna nabierać coraz większych rumieńców. Wspomniane wyżej źródło ogłosiło, że następną serią GPU zielonych będzie ”Ampere”, a nie ”Volta”, jak myśleliśmy do tej pory. Wszystko ze względu na zaawansowane i drogie dodatki, jakimi mają odznaczać się produkty z rodziny ”Volta”. Ta ma zostać wyposażona w pamięci HBM2 i rdzenie Tensor. Wskazuje to na jej zastosowanie, które znajdzie w najwyższym segmencie wydajnościowym zakrawającym o obliczenia związane ze sztuczną inteligencją.

Z kolei karty z serii ”Ampere” mają być jej zubożoną wariacją przeznaczoną na rynek konsumencki z pamięcią GDDR6, którą producenci mogą już teraz zamawiać. Co ciekawe, plany wydawnicze Nvidii nigdy nie wspominały o ”Ampere”, więc to całkiem podobne, że będą to GPU bazujące na odświeżonej architekturze Pascal. Jej pierwsza wersja (GA104) ma napędzić GeForce GTX 2070 i 2080, które tradycyjnie powinny być pierwszymi wydanymi modelami. Według źródła ich premiera odbędzie się już 18 kwietnia, a oficjalne prezentacje mogą mieć miejsce w czasie nadchodzących targów GTC. Czy jest to możliwe? Tak. Czy rzeczywiście się odbędzie? Tego nikt nie może potwierdzić albo zanegować, więc jedyne, co nam pozostaje, to dać wiarę uwielbianym przez wszystkich plotkom.

Źródło: hothardware.comguru3d.com