WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Qualcomm doładuje telefon od 0 do 80% tylko w 35 minut!

W czasach kiedy kilkadziesiąt minut korzystania z telefonu potrafi porządnie nadszarpnąć jego baterię, system jej szybkiego ładowania to złoto. Nowa generacja technologii Qualcomm’s Quick Charge będzie więc prawdziwym skarbem :)

Większość telefonów opartych na Androidzie korzysta obecnie z patentu Qualcommu pod tytułem Quick Charge – „Błyskawiczne ładowanie”. Rozwiązanie, które pewnie niejeden raz uratowało życie użytkownikom tych urządzeń jest wciąż ulepszane. Nowa, zapowiadana wersja Quick Charge pozwoli naładować baterię od zera do osiemdziesięciu procent w zaledwie 35 minut.

Sygnowana numerem „3.0” wersja Quick Charge zostanie przesłana producentom procesorów już w roku 2016. Za jej sukces w dużej mierze opowiada nowy algorytm Intelligent Negotiation for Optimum Voltage, który stale monitoruje baterię podczas ładowania, tak aby dostarczać do niej optymalną ilość energii. W porównaniu do poprzedniej wersji, która wspierała jedynie 5V, 9V, 12V i 20V w zależności od sytuacji, nowy system będzie zaopatrywał telefon w każdy rodzaj napięcia, od 3.6V do 20V.

W stosunku do pierwszej odsłony technologii postęp będzie ogromny – prędkość ładowania zwiększy się dwukrotnie. Zdaniem Qualcommu ich najnowszy patent pozwoli również na przedłużenie żywotności baterii. Owszem, jest to korzyść, ale zdecydowanie drugorzędna, pozostająca w cieniu tej niesamowitej liczby 35 minut.

Z Quick Charge 3.0 skorzystają posiadacze telefonów ze Snapdragonem 820, 620, 618, 617 i 430.

[źródło: gizmodo.com; zdjęcie: capitalwired.com]