WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Qualcomm zaczyna wstępną produkcję następcy Snapdragona 835

Qualcomm wraz z Samsungiem rozpoczynają pracę nad Snapdragon 845. Nowy procesor ma znaleźć się w Galaxy S9. Możliwe więc, że firma zaczyna także wstępne prace nad następcom S8 i S8+.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) rozpoczyna produkcję próbnych wersji 845 przy użyciu 7 nm procesu produkcyjnego. Oczekuje się, że nowy procesor będzie miał wyższą wydajność oraz mniejsze zużycie energii niż Snapdragon 835, który został wykorzystany w aktualnych flagowcach Samsunga. Także ma on być lepszy w obsłudze wirtualnej rzeczywistości oraz posiadać specjalnie stworzone w tym celu ulepszenia. Qualcomm liczy także na większe bezpieczeństwo pracy w stosunku do poprzednika.

Jeśli rzeczywiście firma uruchomi produkcję przed końcem 2017 roku to złamany zostanie roczny cykl uaktualniania procesorów. Ale nie ma co się dziwić. Wersja 835 została mocno skrytykowana na słabe wyniki wydajnościowe. Może wiec firma chce szybko zatrzeć złe wrażenie nową jednostką? Ciekawa też jest inna rzecz – jak zareaguje na to konkurencja?

Źródło: https://www.eteknix.com/