WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Radeon RX 590 w teście 3DMark Timespy

To już drugi raz w tym tygodniu, kiedy to mam okazję przekazać Wam informacje o karcie Radeon RX 590 w teście 3DMark. Wprawdzie nadal mamy do czynienia z niepotwierdzonymi przeciekami, ale w nich zawsze znajduje się jakieś ziarno prawdy.

Niestety wielu informacji taki zrzut ekranu nie dostarcza, choć wskazuje na 1,1% przewagę wydajności w porównaniu RX 590 do znanego nam modelu RX 580. Takie porównanie dostarcza nam jednak całkiem ciekawych szczegółów, które poniekąd potwierdzają wiarygodność przecieku. Mowa o identycznych taktowaniach zegara GPU i pamięci, co oznacza, że RX 580 został odrobinę podkręcony.

Radeon RX 590 w teście 3DMark Timespy

Z kolei to sprowadza nas do spekulacji co do samego rdzenia obecnego w modelu RX 590. Ten mógłby rzeczywiście być jednym z GPU Polaris-30, który doczekał się 12nm procesu technologicznego… albo zmian w architekturze, które spowodowały wspomnianą 1,1% przewagę wydajności. No cóż, więcej w tym momencie nie możemy wysnuć z nielicznych przecieków, choć ja stawiam na zwykłe przejście z 14nm na 12nm. Wydajnościowej rewolucji po stronie AMD doczekamy się zapewne dopiero przy kartach napędzanych rdzeniem na architekturze Navi. Oby.

Czytaj też: Nowa karta graficzna AMD? Pogłoski o Radeon RX 590

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech