WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Radeon RX Vega 64 w barwach Sapphire

W ręce południowokoreańskiej ekipy HardwareBattle wpadł Radeon RX Vega 64 Nitro. To już druga, zaraz po Asusie, prezentacja autorskiego modelu karty graficznej z najnowszej rodziny AMD.

To tak naprawdę prototyp i w dniu premiery może ulec zmianie, ale różnice nie powinny być ogromne. Referencyjna wersja Vegi 64 spod ręki Sapphire jest dwu-śledziową konstrukcją zajmującą aż trzy sloty na płycie głównej. Takie rozmiary zawdzięcza potężnemu układowi chłodzenia z trzema wentylatorami (dwoma 95 milimetrowymi i jednym o 10 jednostek mniejszym). Dwa większe zostały obdarowane niebieskim oświetleniem LED, które znalazło się również na boku obudowy i backplate karty.

Wprawdzie zegary karty nie zostały podbite w żadnym stopniu, ale zasilanie wzbogaciło trzecie złącze PCI-e. Kto wie, może dodatkowa moc jest przeznaczana na efektywniejsze oświetlenie? Ponadto Radeon RX Vega 64 Nitro posiada cztery wyjścia obrazu — dwa HDMI oraz dwa DisplayPort i jest cholernie ciężka. Świadczy o tym specjalny stelaż mocowany za pomocą śrubek do śledzi, który ma za zadanie wzmocnić całą konstrukcję.

Źródło: hwbattle.comguru3d.com