WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

RAGE 2 prezentuje się naprawdę dobrze

Po ujawnionym w poprzednim miesiącu zwiastunie RAGE 2 jakoś nie byłem specjalnie przekonany do tej produkcji. Jednak ujawniony właśnie gameplay rozwiał moje wszystkie wątpliwości.

Jak pewnie się spodziewacie, Bethesda ujawniła pierwszy zapis rozgrywki z RAGE 2 na swojej konferencji poprzedzającej targi E3. Poświęciła mu sporo swojego czasu, co nie powinno nas specjalnie dziwić, bo RAGE 2 zapowiada się na kawał dobrej gry. Gry w otwartym, postapokaliptycznym świecie ogarniętym przez wszechobecną przemoc, co idealnym stylu współgra z ukazaną na gameplayu akcją. Wpływa na nią samo tempo rodem z najnowszego Dooma (który swoją drogą doczeka się wkrótce kontynuacji) i płynność zabawy, którą nieustannie napędza masa wybuchów i efektów specjalnych. Pod kątem graficznym materiał ukazujący wczesny etap produkcji prezentuje się naprawdę imponująco.

W RAGE 2 gracz wcieli się w Walkera, czyli ostatniego strażnika porządku. Ten nie chce zdobyć sławy, czy zemsty na wrogach, a uwolnić tamtejsze tereny od chorej władzy. Pomoże mu w tym rozbudowany arsenał broni (głównie dystansowej) oraz samochody bojowe wyjęte prosto z Mad Maxa. Podczas seansu nieustannie pojawiała mi się przed oczami seria Borderlands i właśnie przez to mam nadzieję, że twórcy zdecydują się na, chociażby namiastkę trybu kooperacji. Zabawa z kumplem w takim świecie? Cholera, wchodzę w to! A przynajmniej chciałbym wejść, bo RAGE 2 nie otrzymał jeszcze dokładnej daty premiery, która ma się odbyć gdzieś w pierwszej połowie 2019 roku na PCtach, Playstation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Wccftech