WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Razer Music łączy siły z nominowanym do nagród Grammy artystą Andersonem .Paak i muzycznymi innowatorami Purity Ring, Noisia, Feed Me oraz Wondagurl

Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu współpracy z nominowanym do nagrody Grammy Andersonem .Paakiem. .Paak dołączył tym samym do internetowej społeczności Razer Music, która powstała, aby inspirować i wzmacniać twórczość nowej generacji muzyków i producentów.

Ta muzyczna inicjatywa uformowała się w 2015 roku przy wsparciu znanych muzyków (a jednocześnie zapalonych użytkowników urządzeń Razera) – deadmau5 oraz Metro Boomin. Od tego czasu znacząco wzrosła liczba wpływowych artystów i producentów, która dołączyła do Razer Music. Ostatnio społeczność powiększyła się choćby o indie-popowy duet Purity Ring, holenderskie elektroniczne trio Noisia czy wiodącą hip-hopową producentkę Wondagurl. Brytyjski muzyk Feed Me oraz ulubieniec fanów – Varien nadal będą tworzyć muzykę zarówno w trasie, jak i w studio.

Razer Music to przestrzeń, dzięki której twórcy muzyki mogą się wzajemnie inspirować poprzez prezentację własnych projektów oraz wymianę doświadczeń. Na platformie znajdą się zarówno ekskluzywne treści tworzone przez artystów Razer Music, jak i te, które zostaną w przyszłości stworzone przez społeczność skupioną wokół inicjatywy. Publikacje z hashtagiem #RazerMusic pozwolą użytkownikom na szybką wymianę informacji o własnych projektach.

Wsparcie dla inicjatywy Razer Music zadeklarowali już wiodący producenci sprzętu oraz oprogramowania: Universal Audio, Splice i Image-Line. Wszyscy zarejestrowani użytkownicy laptopów Razer Blade 2016 (lub nowszych) mogą już pobrać flagowy produkt Image-Line – FL Studio: Producent Edition (o wartości 200 dolarów).
Razer stał się producentem pierwszego wyboru dla artystów poszukujących mocnych, ale przenośnych komputerów, będących w stanie sprostać ich wymaganiom i specyfice pracy. Oczekiwania muzyków oraz DJ’ów w tym zakresie ciągle wzrastają, ale dzięki temu, że laptopy Razer Blade oferują najnowsze komponenty, procesory i funkcje, mogą one zaspokoić wszystkie potrzeby współczesnych artystów.

Razer Blade Pro jest szczególnie predysponowany do tego, aby przedefiniować miejsce laptopa w muzycznym studio. Komponenty użyte w Razer Blade Pro, w tym przetaktowany czterordzeniowy procesor  Intel® Core ™ i7, 32 GB pamięci RAM oraz do 2 TB wybudowanej powierzchni dyskowej oraz dotykowyt ekran o przekątnej 17,3”, pozwalają na porównanie go do nawet najmocniejszych komputerów stacjonarnych. Blade Pro jest także pierwszym na świecie laptopem, który uzyskał certyfikat THX® Mobile Certification, co czyni z niego idealne wprost narzędzie dla muzyków, producentów czy audiofili.

„Tworząc muzykę i kreując wizualne doznania, artyści ciągle wprawiają nas w zachwyt na nowe twórcze sposoby.” – powiedział COE Razera Min-Liang Tan. „Dzisiejsi producenci muzyczni wymagają od komputerów przenośnych takiej samej wydajności i mocy obliczeniowej jaką można spotkać w sprzęcie dla graczy czy twórców gier. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać tym oczekiwaniom dostarczając serię laptopów Blade. Razer Music stanowi ogniwo oferujące realną jakość rozrywki w cyfrowym środowisku. Naszym obowiązkiem jest spełnienie obietnicy dostarczenia możliwie najlepszego doświadczania muzyki.” 

Anderson. Paek został niedawno nominowany do nagrody GRAMMY 2017 w kategorii „Best New Artist” i „Best Urban Contemporary Album”. Otrzymał wyróżnienie” Best of 2016 „od Pitchfork, USA Today, NPR, VICE, Complex i pojawił się na okładce Billboard Magazine na początku bieżącego roku. Jego następny album, który ma się ukazać w tym roku, zostanie wyprodukowany przez Dr. Dre oraz wydany przez Dre’s Aftermath Entertainment.

Więcej informacji o Razer Music można znaleźć na stronie music.razerzone.com.