WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Razer planuje stworzyć gamingowy smartfon

W styczniu tego roku Razer dokonał ciekawego zakupu, o którym już wtedy pisaliśmy, że może doprowadzić do powstania gamingowego smartfonu. Jednakże w tamtym czasie firma Nextbit miała dalej działać niezależnie od Razera. Okazuje się, że sytuacja się zmieniła i firma planuje stworzyć własny telefon.

Razer miał już doświadczenie z branżą mobilną. Swego czasu wydał on nawet własny tablet do gier oraz zegarek Nabu. Teraz firma chce wkroczyć na rynek smartfonów i w tym celu ma zamiar pozyskać fundusze z Initial Public Offering (IPO). Obecnie wycenia się firmę na od 3 miliardów do 5 miliardów więc nie powinno być z tym problemów. Firma planuje otrzymanie pieniędzy na październik natomiast nic nie wiadomo kiedy można spodziewać się smartfona.

Osobiście nie napalał bym się na nowy telefon. Czy ktoś z Was pamięta jeszcze gamingowy tablet? A recenzję smartwatcha możecie sami przeczytać. Nie był to w żadnym wypadku sprzęt rewolucyjny, bardziej gadżet dla bogatych. Aby powstał prawdziwie gamingowy smartfon to firma musiałaby stworzyć konkurencję dla flagowców od Samsunga, LG czy Huawei. Ale czy jest możliwe coś takiego zrobić za 1 razem?

Źródło: https://www.kitguru.net/